SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W „Uchu prezesa” żarty z niedoszłego odwołania Jacka Kurskiego przez Radę Mediów Narodowych (wideo)

Drugi odcinek miniserialu satyrycznego „Ucho prezesa” dotyczy sytuacji w Telewizji Polskiej oraz próby odwołania jej prezesa Jacka Kurskiego przez Radę Mediów Narodowych, której przewodniczy Krzysztof Czabański.

Article

Na początku sierpnia ub.r. Rada Mediów Narodowych, w której troje z pięciorga członków to posłowie PiS (Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk), nieoczekiwanie podjęła uchwałę o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Po kilku godzinach - i przerwie w posiedzeniu Rady - dodano, że uchwała wejdzie w życie w połowie października, a do tego czasu zostanie zorganizowany konkurs na prezesa TVP. W konkursie najlepszy okazał się Kurski i został powołany na czteroletnią kadencję, stanowisko zachował też członek zarządu Maciej Stanecki.

Według nieoficjalnych informacji w przerwie posiedzenia RMN na początku sierpnia zarówno posłowie PiS zasiadający w Radzie, jak i Jacek Kurski spotkali się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Kurski miał go przekonać, że powinien dalej kierować TVP, a Czabański, Lichocka i Kruk musieli się wycofać z natychmiastowego odwołania. Oficjalnie wszyscy zaprzeczali, jakoby konsultowali się z Kaczyńskim.

Udostępniony właśnie na YouTubie drugi odcinek „Ucha prezesa”, miniserialu satyrycznego, którego akcja rozgrywa się w gabinecie Jarosława Kaczyńskiego, dotyczy przede wszystkim próby odwołania Jacka Kurskiego z TVP. Spiritus movens całego zamieszania okazuje się prezes PiS, który w kontaktach z Kurskim i Czabańskim stosuje zarządzanie przez konflikt i kryzys.

W odcinku są też żarty z wielu zmian personalnych w Telewizji Polskiej oraz malejącej oglądalności jej niektórych programów i kanałów.

Przypomnijmy, że w ub.r. Jacek Fedorowicz wspólnie z Nowoczesną przygotował dwa klipy parodiujące „Wiadomości” TVP1, podobny filmik stworzył też autor kanału youtube’owego Baj-Kał.

W internecie parodiowane bywają też wydarzenia w innych mediach. Po tym jak w listopadzie ub.r. reporeter „Gazety Wyborczej” Jacek Hugo-Bader opisał, jak poszedł na Marsz Niepodległości wystylizowany na murzyna, wyśmiali to twórcy kanału youtube’owego Apetyt na Prawdę.

Dołącz do dyskusji: W „Uchu prezesa” żarty z niedoszłego odwołania Jacka Kurskiego przez Radę Mediów Narodowych (wideo)

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Gdy rzeczywistość jest farsą, satyra staje się opisem.

Żarty Górskiego z Tuska były dowcipne. Także dla zwolenników Tuska. Bo istniał pewien dystans. Brak aury nadętej powagi.

Żarty z prezesa są tylko przygnębiające. Zbyt trafne. Co chwilę trzeba przypominać sobie, że to satyra, a nie film dokumentalny. Co chwila powstaje myśl: "Tak być mogło, może nawet tak było."

Tym niemniej doceniam szaloną popularność w Internecie.
odpowiedź
User
Jacek
Doskonałe
Mądre i prześmiewcze. Inteligentny humor
odpowiedź
User
Pit
Super panie gorski ,jeden tybilowaty kraj ...kurski, inni
odpowiedź