SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W USA aplikacje mobilne popularniejsze niż telewizja, więcej wpływów z zakupów niż reklam

W drugim kwartale 2015 roku Amerykanie spędzali średnio 3,3 godziny na korzystaniu z aplikacji mobilnych, a tylko 2,8 godziny na oglądanie telewizji. Rosnąca popularność aplikacji sprawi, że do końca roku przychody z zakupów w aplikacjach przekroczą te generowane przez mobilną reklamę - wynika z danych firmy Flurry.

Podawane przez Flurry liczby wskazują na dynamiczny wzrost zainteresowania użytkowników w USA mobilnymi aplikacjami. W drugim kwartale ub.r. spędzali oni z aplikacjami 139 minut dziennie, a 168 minut zajmowało im oglądanie telewizji. Rok później te proporcje uległy wyraźnej zmianie - choć średni czas poświęcany telewizji pozostał na tym samym poziomie, to czas przeznaczony na obcowanie z aplikacjami wzrósł do 198 minut.

Wzrost popularności aplikacji mobilnych łączy się także z większą skłonnością do wydawania przez Amerykanów pieniędzy za pośrednictwem tych platform. W ub.r. sklepy z mobilnymi aplikacjami wygenerowały przychody na poziomie 21 mld dolarów, podczas gdy reklama w segmencie mobilnym przyniosła 23 mld dol. Według prognoz analityków z Flurry w br. przychody reklamowe w segmencie mobile osiągną kwotę 31 mld dolarów, podczas gdy zakupy wewnątrz mobilnych aplikacji wzrosną do 33 mld dolarów.

Eksperci z Flurry zwracają uwagę na fakt, że wśród beneficjentów rosnącej popularności aplikacji są także podmioty związane z telewizją, na przykład Netflix, Hulu czy HBO, które uruchomiły swoje własne aplikacje. Jednak w dalszej przyszłości rozwój rynku aplikacji może uderzyć w segment tradycyjnych nadawców telewizyjnych, a przede wszystkim dostawców kablowych, którzy będą tracić widzów odchodzących w kierunku platform internetowych oraz dedykowanych aplikacji transmitujących telewizję i oferujących filmy.

Dołącz do dyskusji: W USA aplikacje mobilne popularniejsze niż telewizja, więcej wpływów z zakupów niż reklam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl