SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wady w samochodach Toyota i Citroën

Właścicieli niektórych modeli Toyoty i Citroëna czeka wizyta w autoryzowanym serwisie. Powodem są wykryte wady, o których poinformowali prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów producenci samochodów.

Wady w samochodach Toyota i Citroën

 Toyota Motor Poland powiadomiła prezes UOKiK, że niektóre modele tej marki mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ich użytkowników. Problemem jest pedał gazu, który może ulec zablokowaniu w trakcie jazdy i w konsekwencji spowodować wypadek.

Toyota Motor Poland zadeklarowała, że właściciele wadliwych aut zostaną powiadomieni w najbliższych dniach listownie lub osobiście (podczas ich wizyt w punktach serwisowych) o problemie i zaproszeni do zgłoszenia się na bezpłatną naprawę wadliwego elementu. Dodatkowe informacje dla użytkowników można uzyskać u producenta, pod numerem tel. (22) 449-05-00, od poniedziałku do piątku w godz. 8-17.

Wada dotyczy ok. 80 tys. aut obecnych na polskim rynku, a wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii, Turcji, RPA, Czechach, Japonii i Francji w następujących latach:

-        AYGO (luty 2005 – sierpień 2009),

-        iQ (listopad 2008 – listopad 2009),

-        Yaris (luty 2005 – wrzesień 2009),

-        Auris (październik 2006 – 5 stycznia 2010),

-        Corolla (październik 2006 – grudzień 2009),

-        Verso (luty 2009 – 5 stycznia 2010),

-        Avensis (listopad 2008 –grudzień 2009),

-        RAV4 (listopad 2008 – listopad 2009).

W całej Europie problem dotyczy ok. 1,8 mln aut.

Podobną wadę w swoich autach zgłosił Citroen Polska – tym razem w modelach Citroën C1, wyposażonych w skrzynię biegów MAP. Przedsiębiorca poinformował, że problem dotyczy ok. 100 egzemplarzy samochodów. Również w tym przypadku spółka zadeklarowała, że właściciele wadliwych aut zostaną powiadomieni listownie o problemie i zaproszeni do punktów serwisowych, gdzie bezpłatnie naprawiony zostanie wadliwy element.

W obu przypadkach, zgodnie z deklaracjami producentów, w Europie nie odnotowano dotychczas wypadków związanych z tą usterką.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wady w samochodach Toyota i Citroën

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl