SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wenecja wprowadza system rezerwacji wizyt dla turystów

"Wprowadzając system rezerwacji wizyt w Wenecji chcemy usprawnić sposób zarządzania napływem turystów" - powiedział PAP szef wydziału do spraw turystyki w zarządzie miasta Simone Venturini. 25 kwietnia wejdzie w życie eksperymentalny system pobierania opłaty 5 euro od turystów przybywających tylko na jeden dzień.

PAP / Małgorzata Sawoch PAP / Małgorzata Sawoch

Opłata będzie wymagana przez 29 dni w okresie szczytu przyjazdów do 14 lipca i tylko od tych turystów, którzy przyjadą w godzinach od 8.30 do 16.00 i nie zostaną na noc. Kara za jej nieuiszczenie wynosić będzie od 50 do 300 euro.

Szef wydziału do spraw turystyki w magistracie podkreślił w rozmowie z PAP w Wenecji: "Pracujemy każdego dnia, byśmy byli gotowi ze wszystkim na 25 kwietnia, kiedy rozpocznie się eksperyment polegający na wprowadzeniu opłat za wstęp do miasta".

Simone Venturini zaznaczył jednocześnie, że nie będzie to bilet, jak powszechnie nazywa się tę opłatę, ale system rezerwacji wizyty w historycznym centrum Wenecji.

"Celem - wyjaśnił - jest poprawa sposobu zarządzania napływem turystów do miasta i doprowadzenie do nowej równowagi między potrzebami tych, którzy chcą poznać piękno miasta i tymi, którzy w Wenecji mieszkają czy pracują".

Przedstawiciel władz dodał następnie: "Jesteśmy świadomi tego, że będzie to długi proces, bo nikt nigdy wcześniej na świecie nie wprowadził eksperymentu tego rodzaju. Nasze podejście jest pokorne i praktyczne; w najbliższych miesiącach wniesiemy korekty, jeśli okaże się to konieczne".

"Z całą pewnością Wenecja pozostanie miastem otwartym, gotowym przyjąć z otwartymi ramionami tych, którzy chcą je odwiedzić przybywając z empatią dla jego duszy, jego historii i piękna" - zapewnił szef wydziału ds. turystyki.

"Aby poznać Wenecję trzeba odpowiedniej ilości czasu. Ci, którzy zarezerwują nocleg w mieście, nie będą musieli wnosić tej opłaty, ale tylko muszą zasygnalizować daty pobytu" - wyjaśnił.

Powiedział również: "To także sposób, by dostosować najlepiej usługi publiczne i ewentualne środki bezpieczeństwa".

Venturini poinformował jednocześnie: "Turyści nie natkną się na żadne bramki kontrolne czy specjalne wejścia. Kontrole będą wyrywkowe i prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników w głównych punktach wjazdu do miasta, jak stacja kolejowa czy parking przy piazzale Roma".

Jak wyjaśnił przedstawiciel zarządu miasta, "eksperymentalna opłata za wstęp ma na celu zniechęcić do jednodniowych przyjazdów turystycznych, ze wszystkimi korzyściami dla tych, którzy chcą podziwiać Wenecję spokojnie, dostosowując się do powolnego rytmu, który ją charakteryzuje".

"Dzięki temu jakość wizyty może tylko poprawić się i zapewnić żywe i intensywne emocje" - ocenił Venturini w rozmowie z PAP.

Pobyt w Wenecji należy zarejestrować w portalu: cda.ve/it/it
 

Dołącz do dyskusji: Wenecja wprowadza system rezerwacji wizyt dla turystów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl