SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Instagram zmienia zasady działania IGTV i wprowadza wspólny format wideo

Instagram łączy IGTV i filmy z kanałów w jeden format - Instagram Video. Ma to uprościć poruszanie się po aplikacji i ułatwić dostęp do treści dla użytkowników.

Fot. Pixabay Article

Firma prawdopodobnie zauważyła, że w aplikacji zapanował lekki chaos przez natłok różnych formatów treści wideo. Co za tym idzie, użytkownicy mieli problem z ich rozróżnieniem. Od tej pory IGTV i filmy z kanałów wideo będą jednym, wspólnym formatem.

Instagram łączy IGTV i filmy z kanałów w jeden format - Instagram Wideo. W ramach nowego rozwiązania wprowadza również zakładkę Wideo na profilach użytkowników, aby ułatwić odkrywanie nowych treści audiowizualnych. Instagram docenia zaangażowanie swojej społeczności twórców, którzy wykorzystują wideo jako kluczowy format do opowiadania swoich historii, dostarczania rozrywki i łączenia się z odbiorcami, dlatego chce ułatwić tworzenie i odkrywanie filmów na platformie - czytamy w oświadczeniu na blogu Facebooka.

Zmiany w formacie wideo

Wraz z nadejściem zmian treści, wideo udostępnione na Instagramie może teraz trwać do 60 minut, czyli długości zarezerwowanej wcześniej wyłącznie dla IGTV. Dodatkowo użytkownicy nie muszą od teraz wychodzić z głównej aplikacji w celu obejrzenia takich treści.

Warto nadmienić, że po zmianach twórcy nadal mogą publikować swoje filmy w relacjach i udostępniać je w bezpośrednich wiadomościach. Treści wideo natomiast tak jak uprzednio będzie można dodać poprzez kliknięcie plusika i wybranie opcji „Opublikuj”. Do aplikacji wprowadzono również nowe funkcje, takie jak edycja wideo, filtry czy dodanie lokalizacji. Zmieniono również opcję podglądu treści. Od teraz trwa on do 60 sekund oraz 15 sekund w przypadku reklam.

Nowości w Instagramie

Format nie zadziałał

IGTV został wprowadzony na rynek w czerwcu 2018 roku. Aplikacja miała się stać mobilnym odpowiednikiem i konkurentem dla YouTube, równocześnie umożliwiając użytkownikom odkrywanie i oglądanie filmów w dłuższym formacie. Rozwiązanie nie odniosło jednak sukcesu, a przyczynę tego stanu rzeczy można upatrywać w rywalu, który pojawił się na rynku zaledwie kilka miesięcy później, a mianowicie TikToku.

Rok temu Instagram wprowadził format Rolki (30-sekundowe filmy), który stanowi bezpośrednią konkurencję dla chińskiej aplikacji społecznościowej. Opcja ta od samego początku sygnowana była jako priorytet firmy, co było widoczne również w interfejsie aplikacji. Widać tu wyraźnie trendy skierowane w stronę krótkich i dynamicznych treści, czyli poniekąd przeciwieństwa głównych założeń IGTV.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Instagram zmienia zasady działania IGTV i wprowadza wspólny format wideo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl