SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Więcej abonentów sieci Plus

Liczba klientów Polkomtela wzrosła o 1,37 mln do 10,41 mln osób w I półroczu br.

Liczba klientów Polkomtela, operatora sieci Plus GSM i Sami Swoi, wzrosła w I półroczu o 1,37 miliona osób i wynosiła na koniec czerwca 10,419 miliona, czyli była o 32% większa niż przed rokiem (na koniec I półrocza 2005 r. Polkomtel S.A. liczył 7 mln 881 tys. klientów). Z tej liczby 6,07 mln to klienci korzystający z usług przedpłaconych, a 4,34 mln to klienci kontraktowi, poinformował Polkomtel w środowym komunikacie.

„Pierwsze półrocze tego roku możemy niewątpliwie uznać za bardzo udane – powiedział Jarosław Bauc, prezes zarządu, dyrektor generalny Polkomtel S.A. -  W ciągu zaledwie  sześciu miesięcy pozyskaliśmy rekordową liczbę niemal 1,4 mln nowych klientów. Fakt ten świadczy o znacznym podniesieniu  atrakcyjności naszej oferty produktowo-usługowej. Nowe taryfy dla biznesu i dla klientów indywidualnych, nowatorskie rozwiązania dla użytkowników usług przedpłaconych, kolejne produkty z rodziny iPlusa okazały się sukcesem rynkowym. Polkomtel łączy prostą i tanią ofertę dla rynku masowego z rozwojem zaawansowanych usług dla biznesu i wymagających klientów indywidualnych. Inwestycje poczynione w rynek w minionym okresie pozwalają spodziewać się w najbliższych miesiącach dynamicznego wzrostu także wskaźników  finansowych, istotnego z punktu widzenia nadrzędnego celu spółki, jakim jest  stałe podnoszenie jej wartości.”

Polkomtel podał, że rosnąca baza klientów przełożyła się na wzrost przychodów w I półroczu o 15,8% w stosunku do analogicznego okresu 2005 roku.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2006 r. wyniosły one 3.541,1 mln zł. EBITDA wyniosła w tym okresie 1.181,6 mln zł, co oznacza wzrost o 2,7% wobec analogicznego okresu 2005 roku.

„Ze względu jednak na silny spadek cen oferowanych usług marża EBITDA uległa obniżeniu o 4,3% do poziomu 33,4%. W wyniku znaczącej rozbudowy infrastruktury sieciowej i rosnących kosztów amortyzacji zysk netto zmniejszył się o niespełna 4% i wyniósł na koniec czerwca br. blisko 507 mln zł” – czytamy w komunikacie Polkomtela.

Średni miesięczny przychód na klienta (ARPU) wyniósł w pierwszym półroczu 55,2 zł wobec 63,9 zł w I półroczu zeszłego roku, co oznacza spadek o 13,6 %.

Polkomtel poinformował, że w I półroczu zainwestował 416 mln zł, czyli niemal o połowę więcej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Więcej abonentów sieci Plus

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl