SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Większość młodych Polaków uważa się za osoby szczęśliwe (wideo)

Zdecydowana większość młodych Polaków, podobnie jak ich rówieśnicy z Rosji, Meksyku i RPA, uważa się za osoby szczęśliwe. Najmniej szczęśliwi okazali się być mieszkańcy Włoch, Hiszpanii i Singapuru - wynika z badania GfK.

Article

Badanie wykazało, że częstszy śmiech prowadzi do szczęśliwszego, zdrowszego i aktywniejszego seksualnie życia. Ponadto pomaga zachować emocjonalną, fizyczną i społeczną równowagę.

63 proc. osób często śmiejących się jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Często śmiejący się są również bardziej aktywni fizycznie w porównaniu z osobami z mniejszym poczuciem humoru.

Często śmiejący się 30 proc. częściej mają pozytywne nastawienie do życia. 37 proc. często śmiejących się twierdzi, że oglądanie zabawnego programu w telewizji poprawia ich nastrój. 68 proc. często śmiejących się jest zadowolonych ze swojej pracy, a 72 proc. czerpie z niej frajdę.

Często śmiejący się maja przeciętnie 50 znajomych więcej niż osoby śmiejące się rzadko (to różnica 23 proc.). Ponad połowa często śmiejących się (58 proc.) jest zadowolona ze swojego życia seksualnego (o 14 proc. więcej niż osoby rzadziej śmiejące się).

Z badania wynika także, że widzowie oglądający zabawne treści są bardziej zaangażowani. Respondentom zaprezentowano zabawne programy przeplatane blokami reklamowymi, a wyniki porównano z programami nie zawierającymi ładunku emocjonalnego. Dzięki temu zaobserwowano znaczne różnice w zaangażowaniu. Reakcje mierzono dzięki algorytmom rozpoznającym wyraz twarzy w obrazach z kamer internetowych z częstotliwością 10 razy na sekundę - zarejestrowano ponad 12 milionów mikroeskpresji.

Autorzy badania dostrzegli natychmiastowy wpływ śmiechu. Okazało się, że humor potęguje poziomy emocjonalnego zaangażowania nie tylko w treść programów, ale również w reklamy. Emocje w reklamach wzmacniają przekaz, dzięki czemu komunikaty są lepiej przyswajane przez odbiorców. W dalszej perspektywie, komunikaty związane z pozytywnymi emocjami i doświadczeniami są łatwiej zapamiętywane niż komunikaty z nimi nie związane. Reklamy emitowane w otoczeniu zabawnych treści lepiej spełniają swoje zadania. Zabawne treści wywołują "efekt aureoli" działający również podczas przerwy reklamowej.

Badanie "Power of Laughter" zostało przeprowadzone na zlecenie Viacom International Media Networks przez firmę GfK z wykorzystaniem rozwiązania GfK Emo Scan, czyli oprogramowania rejestrującego emocje wyrażane przez mięśnie twarzy. Dzięki niemu wykonano ponad 12 milionów pojedynczych pomiarów zmian w wyrazie twarzy/mikroekspresji osób oglądających konkretne treści na ekranie komputera i dekodowaniu reakcji emocjonalnych. W badaniu wzięło udział ponad 3500 osób z 12 krajów (Meksyk, RPA, Singapur, Rosja, Szwecja, Włochy, Hiszpania, Polska, Niemcy, Holandia, Francja, Wielka Brytania). Projekt był przeprowadzony w dwóch etapach: 1. 10-minutowy wywiad online na temat podejścia do życia i znaczenia śmiechu (1350 respondentów z ww. 12 krajów); 2. 25-minutowy wywiad online mierzący reakcję na treść programów i blok reklamowy (2250 respondentów z 9 krajów: Wielka Brytania, Niemcy, Polska, Włochy, Hiszpania, Holandia, Rosja, Meksyk, Singapur).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Większość młodych Polaków uważa się za osoby szczęśliwe (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl