SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wielka wyprzedaż w PMPG: 14 serwisów i ponad 140 domen do kupienia

Platforma Mediowa Point Grup zamierza skoncentrować się na rozwoju jednego serwisu internetowego - portalu Wprost.pl. Większość pozostałych serwisów i domen należących do spółki zostało wystawione na sprzedaż.

Wielka wyprzedaż w PMPG: 14 serwisów i ponad 140 domen do kupienia

- Utrzymywanie kilkunastu niszowych wyspecjalizowanych serwisów z punktu widzenia spółki nie ma biznesowego uzasadnienia. Dlatego zdecydowaliśmy o skoncentrowaniu sił i środków na rozwijaniu tych, które są ściśle powiązane z naszym core biznesem, czyli wydawanymi tytułami prasowymi - mówi Michał M. Lisiecki, prezes PMPG.

PMPG zamierza sprzedać serwis muzyczny Machina.pl wraz z całym brandem „Machina”, pod którym był wydawany wcześniej miesięcznik. Na sprzedaż zostanie wystawiony również Sport24.pl – społecznościowy portal sportowy W ofercie jest również grupa serwisów studenckich związanych z zamkniętym rok temu projektem studenckim „?Dlaczego”, czyli Dlaczego.com.pl, Korba.pl, Ocen.pl i Studentkaroku.pl, a także lifetylowo-zakupowy Ototrend oraz serwisy Infotuba, Gover, Pitbull, WiK i Blogbox, wydawane dotąd przez AWR „Wprost”.

Oferta obejmuje domeny powiązanych z serwisami, a także kilkadziesiąt innych domen internetowych związanych z rozrywką i lifestylem. W sumie jest to ponad 140 domen (część sprzedawana w pakietach). Najwyżej wycenione zostały domeny gover.pl, wik.com.pl i pitbul.pl - każda z nich kosztuje po 100 tys. zł.

Przypomnijmy, że w maju br. PMPG utworzyła zintegrowany newsroom internetowy, którym kieruje Sylwester Latkowski. Jego głównym zadaniem jest wdrożenie zmian w zarządzaniu treścią w ramach Wprost.pl oraz w pozostałych serwisach grupy. Pierwsze zmiany w portalu już wprowadzono, kolejne będą wdrażane jesienią.

Platforma Mediowa Point Group miała 0,65 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 1,46 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 15,03 mln zł wobec 17,25 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wielka wyprzedaż w PMPG: 14 serwisów i ponad 140 domen do kupienia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TTT
się sypią...ale 100 za gover czy pitbul.pl to chyba z kosmosu, chyba 1000 zł byłoby ceną ok. To ich sprawa w sumie.
odpowiedź