SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wielopaki Carlsberga w opakowaniach bez folii

Grupa Carlsberg wprowadza Snap Pack - rozwiązanie, które zastąpi folię używaną do owijania wielopaków piwa. W ramach realizacji strategii Together Towards Zero firma chce zredukować ilość odpadów z tworzyw sztucznych na świecie o ponad 1 200 ton rocznie.

Article

Snap Pack skleja puszki ze sobą za pomocą kropli specjalnego kleju. Wprowadzenie stosowania tego rozwiązania Carlsberg zapowiedział już we wrześniu. Dodatkowo firma poinformowała też, że planuje przejście na używanie certyfikowanych atramentów na etykietach butelek, co ma zwiększyć ich potencjał recyklingowy.

Wprowadzono również nowe powłoki na butelkach wielokrotnego użytku, które pomogą przedłużyć ich żywotność i tym samym ograniczyć ich wpływ na środowisko. Ponadto opracowano nowy rodzaj kapsli o nazwie ZerO2, które eliminują tlen z butelki, aby piwo pozostało dłużej świeże.

Nowe rozwiązania są wdrażane stopniowo w krajach, w których działa Grupa Carlsberg.

Dzięki temu Grupa zamierza zredukować ilość odpadów z tworzyw sztucznych na świecie o ponad 1 200 ton rocznie – co odpowiada 60 mln plastikowych torebek.

Działania te są spójne ze strategią zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg  - Together Towards Zero. Zgodnie z celami strategii do 2030 roku, Grupa Carlsberg  zamierza m.in. zredukować do zera ślad węglowy i o 50 proc. ograniczyć zużycie wody w swoich browarach. Rozwiązania opakowaniowe są bardzo ważnym krokiem na tej drodze.

Dołącz do dyskusji: Wielopaki Carlsberga w opakowaniach bez folii

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qwerty
Ciekawi mnie czy można złapać za jedną puszke i podnieść całość, tak żeby sie to nie rozleciało. Jak jest folia to nie ma żadnych problemów, nie ma strachu że się rozleci.
odpowiedź
User
Karol
Ciekawi mnie czy można złapać za jedną puszke i podnieść całość, tak żeby sie to nie rozleciało. Jak jest folia to nie ma żadnych problemów, nie ma strachu że się rozleci.

Nie rozleci się. Testowaliśmy to na wszystkie sposoby.
odpowiedź