SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł socjolog Wiesław Łagodziński, były rzecznik prasowy GUS

W wieku 83 lat zmarł socjolog Wiesław Łagodziński. Przez ponad 40 lat pracował w Głównym Urzędzie Statystycznym, przez kilkanaście lat jako rzecznik prasowy.

Wiesław Łagodziński, fot. screen z youtube'aArticle

W Głównym Urzędzie Statystycznym Wiesław Łagodziński pracował od 1968 roku. Funkcję rzecznika prasowego pełnił w latach 1993-2004 i 2006-2011, w latach 2004-2006 był związany z Urzędem Statystycznym w Warszawie.

W 1986 roku został kierownikiem biura badań i analiz statystycznych przy radzie głównej Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

Wiesław Łagodziński był autorem ok. 250 badań ankietowych GUS, a w tym zintegrowanego systemu badań gospodarstw domowych (w latach 1984-1992 zrealizowano 45 takich badań), badania uczestnictwo w kulturze oraz badania warunków życia i potrzeby młodzieży.

Napisał ok. 400 artykułów i opracowań, w tym 15 książek, oraz wiele analiz i ekspertyz, m.in. dla Sejmu, Senatu, ministerstw i urzędów centralnych). Był współautorem i inicjatorem cyklu badań „Diagnoza społeczna”.

W 2003 roku Wiesław Łagodziński został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Dołącz do dyskusji: Zmarł socjolog Wiesław Łagodziński, były rzecznik prasowy GUS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl