SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wolna Polska - Wolna Wiedza” - konkurs edukacyjny Wikipedii na 100-lecie niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Stowarzyszenie Wikimedia Polska przygotowało konkurs edycyjny, polegający na uzupełnianiu i poprawie jakościowej haseł w Wikipedii związanych z Polską. Na zwycięzców czekają nagrody w postaci voucherów na wybrane wydarzenia kulturalne.

Article

Zadaniem uczestników konkursu, który potrwa do 30 listopada br., jest praca nad wybranym hasłem/hasłami z kanonu polskiej Wikipedii. Można je wybierać i rezerwować na specjalnej stronie. Następnie rezultaty ich pracy zostaną poddane ocenie jury złożonego z ludzi kultury i nauki pracującego przy wsparciu wikipedystów.

Polski kanon Wikipedii zawiera ok. 1500 artykułów o Polsce i Polakach. Są to hasła związane z naszą ojczyzną - jej historią, przyrodą, geografią, kulturą, nauką i techniką.

Ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2019 r. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci biletów na wybrane przez niego wydarzenie kulturalne (dla dwóch osób) w kwocie 600 zł. Laureaci drugiego miejsca otrzymają bilety na kwotę 400 zł, a trzeciego miejsca - 200 zł. Dla pozostałych osób, których edycje przejdą do II etapu konkursu, przewidziane są nagrody w postaci gadżetów Wikipedii.

W skład jury wejdą:: Edwin Bendyk, Paweł Cywiński, Piotr M.A. Cywiński, Anna Herbich-Zychowicz, Dariusz Jemielniak, Jacek Kołtan, Radosław Kotarski, Justyna Suchecka i Jakub Wygnański.

Partnerami konkursu są: Uniwersytet Wrocławski, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Dołącz do dyskusji: „Wolna Polska - Wolna Wiedza” - konkurs edukacyjny Wikipedii na 100-lecie niepodległości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl