SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska pomaga inwestować na giełdzie

Wirtualna Polska udostępniła Wirtualny Portfel - usługę umożliwiającą zdobywanie praktycznej wiedzy na temat giełdy bez konieczności dokonywania realnych inwestycji finansowych. Jego uzupełnienie stanowi nowa wersja darmowej aplikacji mobilnej Giełda WP.PL na platformy iOS i Android, oferująca dostęp m.in. do notowań giełdowych.

Wirtualna Polska pomaga inwestować na giełdzie

Wirtualny Portfel (http://finanse.wp.pl/wirtualny_portfel.html) to nowe autorskie narzędzie od Wirtualnej Polski, dzięki któremu użytkownicy mogą się dowiedzieć, jak w praktyce wygląda inwestowanie na giełdzie, w waluty oraz w fundusze inwestycyjne i emerytalne. Mają też możliwość przetestowania różnych modeli inwestycyjnych, które nie wiąże się z koniecznością ponoszenia realnych finansowych konsekwencji ich działań.

W ramach usługi dostępne są dwa rodzaje portfela - prywatny i publiczny. Pierwszy to tzw. portfel własnych inwestycji, który umożliwia zebranie w jednym miejscu wszystkich swoich - także przeprowadzonych w przeszłości - inwestycji oraz sprawdzenie na bieżąco łącznej stopy zwrotu. Drugi to typowa gra giełdowa, która rządzi się prawami rynku. Użytkownik może składać zlecenia na bieżące oferty, a każda jego transakcja jest zapisywana i nie podlega modyfikacjom. Stworzony tu profil jest widoczny dla wszystkich osób odwiedzających strony Wirtualnej Polski. Mogą one też na bieżąco komentować poszczególne decyzję lub osiągnięcia gracza. Zdobywcy najlepszych wyników zostaną wyróżnieni tytułem portfela miesiąca (roku). Dostęp do obydwu portfeli możliwy jest po zalogowaniu.

W nowej wersji aplikacji Giełda WP.PL pojawiło się kilka nowych funkcjonalności. Jedną z nich jest „Portfel” - narzędzie umożliwiające dokonywanie wyceny posiadanych inwestycji. Udostępnione zostały również kalkulatory wynagrodzeń, walutowy oraz zysków z lokat. Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z alarmów, które mają ułatwiać obserwowanie wyników wybranych akcji lub innych walorów finansowych.

Giełda WP.PL oferuje stały dostęp do wiadomości finansowych, a także wykresów notowań: dziennych, tygodniowych, miesięcznych, kwartalnych oraz rocznych. Dane finansowe zostały podzielone na kilka kategorii: notowania akcji Giełdy Papierów Wartościowych i New Connect, indeksy GPW i światowych giełd, wyceny funduszy polskich i zagranicznych, a jeśli chodzi o wycenę walut – notowania NBP oraz te dostępne online.

Nowa wersja aplikacji Giełda WP.PL jest darmowa i można ją pobrać z Apple App Store (http://itunes.apple.com/pl/app/gie-da-wp.pl/id414874733?mt=8) oraz Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.wp.gielda).

Wirtualna Polska podaje, że udostępniła dotychczas 17 darmowych aplikacji dostosowanych do 3 najpopularniejszych systemów operacyjnych, a liczba ściągnięć przekroczyła wynik 700 tys.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska pomaga inwestować na giełdzie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
majerki
Takie gry były już znacznie wcześniej dostępne. Nieźle można sobie również radzić zaczynając z Maximus Trading. Oni dają możliwość pracy jako trader, ale zdalnie. Można zarabiać całkiem niezłe pieniądze - do dyspozycji już na początek 100 tysięcy dolarów. Ja jestem po okresie szkoleń i zaczynam pracę na realizacją miesięcznego celu - mam zarobić 2 tysiące dolarów. Ciężko pracuję i liczę, że się uda...
odpowiedź
User
krukon
Właśnie skończyłem szkolenia z Maximus trading i zaczynam okres próbny. Działanie na jakichś grach, a działanie na systemie to zupełnie inna bajka, inny stres, inne możliwości. Jak na razie idzie mi znacznie lepiej niż tego oczekiwałem - mam nadzieję, że uda mi się to utrzymać i zostaną traderem. To dopiero byłby sukces. Na myśl o 100 tysiącach dolarów trzęsą mi się ręce ;-)
odpowiedź
User
majerki
Tak jest tylko początkowo. Później już obracanie dużymi pieniędzmi wchodzi człowiekowi w krew. Dla mnie tym bardziej nie było to problemem, iż po prostu te pieniądze są wirtualne, nie w gotówce. Stres jest wtedy mniejszy ;-)
odpowiedź