SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Witold Kołodziejski, szef KRRiT kandyduje do sejmiku wojewódzkiego z listy PiS

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski weźmie udział w wyborach samorządowych do sejmiku wojewódzkiego z listy PiS. - Startuje jako kandydat niezrzeszony, co oznacza, że zachowuje apolityczność - uważa KRRiT.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; fot: Tomasz Kiełczewski Article

Obecny przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski wystartuje w wyborach do mazowieckiego sejmiku z pierwszego miejsca w okręgu numer 1 na Mazowszu z listy Prawa i Sprawiedliwości (obejmuje dzielnice Ursynów, Wilanów, Śródmieście, Ochotę oraz Mokotów w Warszawie).

- Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski nie należy obecnie do żadnej partii politycznej. Od zawsze był zaangażowany w sprawy lokalne Warszawy i w działania na rzecz warszawiaków - podkreślono w komunikacie KRRiT przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl powołując się na art. 214 ust. 2 Konstytucji RP.

Dodano, że „w obecnych wyborach samorządowych startuje jako kandydat niezrzeszony, co zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 22 listopada 2012 roku oznacza, że zachowuje apolityczność. Tym samym, w żaden sposób nie narusza obowiązującego w Polsce prawa" - zaznaczono.

Nowa KRRiT od 2016 roku

Kołodziejski w 2016 roku wystąpił z PiS, natomiast pozostał radnym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (jest nim od dwóch kadencji). Wcześniej był wiceburmistrzem Ursynowa, a w latach 2002-2006 warszawskim radnym.

Kadencja przewodniczącego KRRiT trwa 6 lat, Kołodziejski został nim w połowie 2016 roku. Na czele KRRiT stoi po raz drugi (wcześniej w latach 2007-2010).

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków, oprócz Kołodziejskiego są w niej Teresa Bochwic (jako wiceprzewodnicząca), Janusz Kawecki, Andrzej Sabatowski oraz Elżbieta Więcławska-Sauk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Witold Kołodziejski, szef KRRiT kandyduje do sejmiku wojewódzkiego z listy PiS

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nicko
No to jest jakiś żart. Apolityczny startuje z listy PiSu???
61 10
odpowiedź
User
marko
Ale se jaja robią..
53 9
odpowiedź
User
BRAK SŁÓW
To co w tej konkretnej sytuacji KRRiT uważa za apolityczność każdy rozsądny uważa za hipokryzję.
70 9
odpowiedź
User
Do liberalnych kociaków
Apolityczna dziennikarka TOK FM oficjalnie poparła Trzaskowskiego. Apolityczność nie istnieje.
20 42
odpowiedź
User
hm
co innego popieranie, co innego kandydowanie. Wyczuwasz różnicę?
Apolityczna dziennikarka TOK FM oficjalnie poparła Trzaskowskiego. Apolityczność nie istnieje.
41 11
odpowiedź