SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Witold Kołodziejski, szef KRRiT kandyduje do sejmiku wojewódzkiego z listy PiS

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski weźmie udział w wyborach samorządowych do sejmiku wojewódzkiego z listy PiS. - Startuje jako kandydat niezrzeszony, co oznacza, że zachowuje apolityczność - uważa KRRiT.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; fot: Tomasz KiełczewskiArticle

Obecny przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski wystartuje w wyborach do mazowieckiego sejmiku z pierwszego miejsca w okręgu numer 1 na Mazowszu z listy Prawa i Sprawiedliwości (obejmuje dzielnice Ursynów, Wilanów, Śródmieście, Ochotę oraz Mokotów w Warszawie).

- Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski nie należy obecnie do żadnej partii politycznej. Od zawsze był zaangażowany w sprawy lokalne Warszawy i w działania na rzecz warszawiaków - podkreślono w komunikacie KRRiT przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl powołując się na art. 214 ust. 2 Konstytucji RP.

Dodano, że „w obecnych wyborach samorządowych startuje jako kandydat niezrzeszony, co zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 22 listopada 2012 roku oznacza, że zachowuje apolityczność. Tym samym, w żaden sposób nie narusza obowiązującego w Polsce prawa" - zaznaczono.

Nowa KRRiT od 2016 roku

Kołodziejski w 2016 roku wystąpił z PiS, natomiast pozostał radnym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (jest nim od dwóch kadencji). Wcześniej był wiceburmistrzem Ursynowa, a w latach 2002-2006 warszawskim radnym.

Kadencja przewodniczącego KRRiT trwa 6 lat, Kołodziejski został nim w połowie 2016 roku. Na czele KRRiT stoi po raz drugi (wcześniej w latach 2007-2010).

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków, oprócz Kołodziejskiego są w niej Teresa Bochwic (jako wiceprzewodnicząca), Janusz Kawecki, Andrzej Sabatowski oraz Elżbieta Więcławska-Sauk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Witold Kołodziejski, szef KRRiT kandyduje do sejmiku wojewódzkiego z listy PiS

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nicko
No to jest jakiś żart. Apolityczny startuje z listy PiSu???
odpowiedź
User
marko
Ale se jaja robią..
odpowiedź
User
BRAK SŁÓW
To co w tej konkretnej sytuacji KRRiT uważa za apolityczność każdy rozsądny uważa za hipokryzję.
odpowiedź