SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Władze Omnicom Group obniżają pensje o 30 proc., a John Wren rezygnuje całkiem z wynagrodzenia

John Wren, prezes Omnicom Group poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa szefom agencji należących do grupy zostaną obniżone wynagrodzenia o jedną trzecią. On sam rezygnuje całkiem ze swojej pensji do września br. włącznie.

Article

W notatce wysłanej do wszystkich 70 000 pracowników na całym świecie John Wren poinformował, że kierownictwo obniża swoje wynagrodzenia o jedną trzecią, a on zrezygnuje z całej pensji do końca września.

„Od czasu mojej ostatniej wiadomości ugruntowaliśmy niektóre wewnętrzne środki mające na celu dostosowanie naszej działalności do zmieniających się potrzeb naszych klientów. Niestety, będzie to obejmowało przerwy w pracy i redukcje personelu w wielu naszych agencjach. wszystko, co możemy, aby ograniczyć redukcje personelu i dbać o tych, których to dotyczy” - napisał Wren.

Prezes podkreślił, że Omnicom ogranicza liczbę zwolnień. Podkreślił, że „z nielicznymi wyjątkami” zatrzymał wszystkich nowych pracowników, zamroził pensje i zmniejszył liczbę freelancerów. Wren powiedział, że liderzy próbują przenieść ludzi z mniejszych firm do bardziej aktywnych części sieci, w tym Omnicom Health Group.

Ponadto Grupa eliminuje koszty uznaniowe i nakłady inwestycyjne, w tym udział w konkursach z nagrodami i wydarzeniach branżowych.

- Niestety COVID-19 wywarł głęboki wpływ na gospodarkę, biznes naszych klientów, a tym samym na naszą działalność. Chociaż mamy nadzieję na szybkie ożywienie, musimy szybko reagować na obecną sytuację, aby zapewnić zrównoważony rozwój naszej działalności i zdolność do dalszego zapewniania naszym klientom wyjątkowej obsługi - napisał Wren.

Dodał, że tam, gdzie to możliwe, agencje sieci będą stosować raczej przestoje niż redukować personel, by ludzie mogli wrócić do pracy, gdy sytuacja ulegnie poprawie.

Omnicom ma uczestniczyć w rządowych programach subsydiowania na całym świecie, aby zmniejszyć straty.

Dołącz do dyskusji: Władze Omnicom Group obniżają pensje o 30 proc., a John Wren rezygnuje całkiem z wynagrodzenia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Auć
Czekam na krok naszych lokalnych liderów. 1/3 w dół = 3-5 pensji juniorów. Rezygnacja = 10-15 osób zostaje na pokładzie.
odpowiedź