SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Meczyki.pl ze wzrostem wpływów o 48 proc. i 1,6 mln zł zysku w ub.r. Przez epidemię duże spadki wiosną

W ub.r. Online Venture, właściciel m.in. serwisu sportowego Meczyki.pl osiągnął wzrost przychodów o 48,4 proc. do 2,68 mln zł oraz zysku netto z 962,7 tys. zł do 1,62 mln zł. W marcu i kwietniu wskutek wstrzymania rozgrywek w związku z epidemią wpływy firmy zmalały o 70-80 proc. - Zauważamy, że od lipca sytuacja powoli wraca do normy i spodziewamy się, że - jeśli nie powtórzy się lockdown - jesień będzie tradycyjnie dobrym okresem - mówi szef firmy Sebastian Felkner.

Zdecydowana większość wpływów Online Venture pochodzi ze sprzedaży oferty reklamowe Meczyki.pl. - Wzrost przychodów wynika ze wzrostu statystyk i sprzedaży reklam w portalu Meczyki.pl. W tym wymieniłbym przede wszystkim duży wzrost wpływów z programmatic, który udało nam się osiągnąć po zmianie sieci i przeprowadzeniu szeregu optymalizacji siatki reklamowej - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Sebastian Felkner, CEO w Online Venture.

Według badania Gemius/PBI w styczniu br. Meczyki.pl zanotowały 1,01 mln realnych użytkowników i 31,73 mln odsłon.

Zeszły rok był kolejnym z dużymi wzrostami wyników finansowych Online Venture. W 2016 roku spółka miała 596 tys. zł przychodów sprzedażowych i 62,5 tys. zł zysku brutto, rok później - 941,3 tys. zł wpływów i 337,4 tys. zł zysku brutto, a w 2018 roku - 1,81 mln zł przychodów i 1,13 mln zł zysku brutto

W ub.r. koszty operacyjne firmy zwiększyły się znacznie słabiej od przychodów - o  34,4 proc do 917,3 tys. zł. Wydatki na usługi obce poszły w górę z 255,7 do 530,6 tys. zł, na zużycie materiałów i energii - z 66,3 do 72,4 tys. zł, a koszty wynagrodzeń zmalały z 289,3 do 257,4 tys. zł.

W efekcie mocno wzrosły wskaźniki rentowności Online Venture. Zysk sprzedażowy i operacyjny poszedł w górę z 1,13 do 1,77 mln zł, zysk brutto - z 1,13 do 1,78 mln zł, a zysk netto - z 962,7 do 1,62 mln zł.

Na koniec ub.r. firma miała na rachunkach bankowych 2,65 mln zł, wobec 1,21 mln zł rok wcześniej. W drugiej połowie lipca wspólnicy spółki (większościowym jest Sebastian Felkner) zdecydowali, że jej zeszłoroczny zysk netto w całości trafi na kapitał zapasowy.

Koronawirus ściął wpływy, zwiększy je kupno PPE.pl

W połowie marca br. w związku z epidemią korownawirusa odwołano prawie wszystkie rozgrywki sportowe, zaczęto je przywracać w połowie maja, a sezon piłkarski rozciągnął się do drugiej połowy sierpnia.

- Covid-19 oczywiście ma ogromny wpływ na działalność portalu Meczyki.pl, gdzie w kwietniu i maju zanotowaliśmy spadek przychodów aż o 70-80 proc. w porównaniu do poprzedzających miesięcy. Zauważamy, że od lipca sytuacja powoli wraca do normy i spodziewamy się, że - jeśli nie powtórzy się lockdown - jesień będzie tradycyjnie dobrym okresem - komentuje Sebastian Felkner.

Na korzyść firmy zadziałało to, że na początku kwietnia br. za 2,05 mln zł kupiła od wydawcy pisma „Teraz Rock” serwis o grach wideo PPE.pl. - W przypadku portalu PPE.pl tendencja przychodów jest wręcz wzrostowa i nie zauważyliśmy spadków związanych z lockdownem. Dodatkowo, w listopadzie premierę będzie miała konsola PlayStation 5, co powinno mieć pozytywny wpływ na całą branżę - opisuje Felkner.

Prognozuje, że w całym br. Online Venture zanotuje ok. 3,5 mln zł przychodów i 1,2-1,5 mln zł zysku (bez uwzględnienia kosztów kupna PPE.pl).

Do Sebastiana Felknera należy też spółka Weboost zarządzająca serwisem Groove.pl z tekstami i interpretacjami piosenek. Jej wyniki nie były dotychczas włączane do bilansu Online Venture.

W ub.r. Weboost zanotowała 421,7 tys. zł przychodów i 29,9 tys. zł straty. - Ta spółka nie ma większego znaczenia w naszej strategii i planujemy wcielić ją do Online Venture, aby nie utrzymywać dwóch osobnych bytów - mówi Felkner.

Dołącz do dyskusji: Właściciel Meczyki.pl ze wzrostem wpływów o 48 proc. i 1,6 mln zł zysku w ub.r. Przez epidemię duże spadki wiosną

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hidelgrand
Zdarza mi się tam czasami coś poczytać. W sumie ok portal. Dziwne natomiast, że nie ma ich na youtube, skoro siedzi tam już cała branża sportowa.
odpowiedź