SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Czuchnowski oskarża rzecznika Mariusza Kamińskiego, że ujawnił wPolityce.pl nad czym pracuje „Gazeta Wyborcza”

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” (Agora) Wojciech Czuchnowski zarzucił Stanisławowi Żarynowi, rzecznikowi ministra Mariusza Kamińskiego, torpedowanie tekstu uderzającego w służby specjalne, który przygotowuje razem z Iwoną Szpalą. Żaryn zamiast odpowiedzieć na przesłane mu pytania, przekazał informacje portalowi wPolityce.pl - uważa Czuchnowski. Autor tekstu Wojciech Biedroń odpowiada, że w ten sposób odwraca uwagę od najistotniejszej sprawy: że jego gazeta zorganizowała „ustawkę z łapówkarzem”.

Wojciech Czuchnowski, fot. Agora Article

Tekst w „Gazecie Wyborczej” miał opisywać zażyłe relacje pomiędzy koordynatorem służb specjalnych i wiceprezesem PiS Mariuszem Kamińskim oraz jego zastępcą Maciejem Wąsikiem (PiS), a Jakubem R., byłym wiceszefem Biura Gospodarki Nieruchomościami, bohaterem tzw. „afery reprywatyzacyjnej” w Warszawie. R. powiedział dziennikarzom, że Wąsik – jeszcze jako radny PiS - interesował się kupnem roszczeń do nieruchomości, co miało być sposobem na finansowanie partii.

- Kończąc pracę nad tekstem, przekazaliśmy wiele pytań do biura koordynatora na ręce jego rzecznika Stanisława Żaryna. (…) Zamiast odpowiedzi, w czwartek rano na portalu wPolityce.pl ukazał się donos o tym, że „'Wyborcza' przygotowuje materiał na podstawie insynuacji Jakuba R.”. Podane jest nazwisko jednego z autorów i przytoczone są obszerne fragmenty listu napisanego z aresztu przez b. urzędnika. W tekście znajduje się też wypowiedź..... Żaryna, który jakby nigdy nic komentuje sprawę - opisał Wojciech Czuchnowski na Wyborcza.pl.

Żaryn to były dziennikarz portalu wPolityce.pl. - Na pomysł, by „dać odpór” na zaprzyjaźnionych łamach, nie czekając na nasz tekst, wpadł zapewne razem ze swoimi pryncypałami. To, co zrobili, jest złamaniem wszelkich zasad obowiązujących w relacjach pomiędzy władzą a mediami - uważa Wojciech Czuchnowski. Stanisław Żaryn zaprzecza, że ujawnił komukolwiek, o co pytali dziennikarze „GW”.

Główna teza tekstu Wojciecha Biedronia na portalu wPolityce.pl, o którym pisze Czuchnowski, sprowadza się do stwierdzenia że Hanna Gronkiewicz-Waltz „za pomocą przychylnych mediów i donosów, osadzonego w areszcie za gigantyczne przekręty, Jakuba R, zamierza zmienić obraz afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. - Należy się spodziewać medialnej kampanii wymierzonej w osoby prowadzące śledztwa reprywatyzacyjne - stwierdził Wojciech Biedroń w leadzie artykułu.

W odpowiedzi dziennikarzowi „Wyborczej” Biedroń pisze, że Czuchnowski „w histerii chce odwrócić uwagę od ordynarnej ustawki Czerskiej z łapówkarzem”. - Jedna redakcja dotarła do informacji i dokumentów szybciej niż inna. Ale Wojciech Czuchnowski, niedoszły autor publikacji w „GW”, wietrzy spisek służb przeciwko jego redakcji. Żałosna reakcja na porażkę, ale także próba kolejnej manipulacji - ocenia.

Dalej przekonuje, że informacje o donosach Jakuba R. miały krążyć po Warszawie już od jesieni. - Pewność, że takie istnieją, uzyskałem w grudniu 2017 r. Było kwestią czasu, kiedy i gdzie te donosy „wypłyną”. Szczególnie, że Jakub R. swoje pisma słał do KPRM, ratusza, prokuratury i pałacu prezydenckiego. Obaj wiemy, że „przeciek” mógł wyjść z każdego z tych źródeł – dowodzi Biedroń. - Cieszę się, ze tym razem wam nie wyszło. Jestem dumny, że napisałem o donosach Jakuba R. jako pierwszy. Obowiązkiem dziennikarza jest nie tylko bezrefleksyjne podawanie każdej bzdury otrzymanej od frustrata za kratami, ale także weryfikacja tych informacji, a przede wszystkim obowiązek zatrzymania i ujawnienia prowokacji, która ma uderzyć w państwo.

Na swoim twitterowym koncie Wojciech Biedroń spuentował: „Byłbym ostrożny w twierdzeniu, ze to Żaryn (był przeciekiem). Są cztery źródła ;) A fakt, że nieco skomplikowałem wam robotę, z tą grubo szytą ustawką z ratuszem, niezmiernie mnie cieszy”. Z kolei Wojciech Czuchnowski zakończył swój komentarz słowami: „Dla panów Żaryna, Kamińskiego i Wąsika mamy dwie wiadomości. Obie złe. Tekst o zarzutach Jakuba R. i tak się ukaże. Druga wiadomość: nie odpuścimy tej sprawy. Ciąg dalszy nastąpi”.

Z danych ZKDP wynika, że w listopadzie 2017 roku średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 103 316 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Czuchnowski oskarża rzecznika Mariusza Kamińskiego, że ujawnił wPolityce.pl nad czym pracuje „Gazeta Wyborcza”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Brawo p. Czuchnowski! Jakub B. jest niewinny! Co prawda "sprywatyzował" sobie kilka kamienic, wziął kilka baniek łapówek, ale to ponoć Wąsik go insipirował, pytając o możliwośc "reprywatyzacji na potrzeby partii". Tak trzymać!
:):):)
35 16
odpowiedź
User
rpg
A GW dalej swoje, widać nie zależy im na sprzedaży kioskowej tylko chcą utrzymać prenumeratę samorządową i reklamy stamtąd...
32 14
odpowiedź
User
YKK
"Histeria" to od jakiegoś czasu ulubione słowo wszelkiej maści aparatczyków.
19 8
odpowiedź