SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Kostrzewa, wieloletni prezes Grupy ITI, szefem Billon Group

Na początku stycznia Wojciech Kostrzewa obejmie stanowisko CEO w spółce Billon Group oferującej system natychmiastowych płatności oparty na technologii blockchain. Poprzednio przez 13 lat Kostrzewa był prezesem Grupy ITI i członkiem rady nadzorczej TVN.

Wojciech Kostrzewa Article

W Billon Group na stanowisku CEO Wojciech Kostrzewa zastąpił Andrzeja Horoszczaka, które obejmie w niej funkcje chief technology i chief visionary officera. Kostrzewa będzie odpowiadał za zarządzanie spółką, pozyskiwanie funduszy oraz współtworzenie strategicznych partnerstw i sojuszy na rynkach Europy i Azji. Z kolei Horoszczak będzie odpowiedzialny za rozwój technologii i zespołu inżynierskiego, co ma przyspieszyć wdrożenia ostatnio podpisanych kontraktów i zapewnić przewagę technologiczną platformy Billon.

Billon Group działa operacyjnie od 2016 roku, oferuje autorski system natychmiastowych płatności w oparciu o technologię blockchain. System obsługuje m.in. złotówki i funty brytyjskie, Billon jest wymienialny na tradycyjną gotówkę w punktach kasowych lub poprzez przelewy bankowe.

Dwa lata temu w firmę zainwestowali m.in. Wojciech Kostrzewa i były prezes PZU Andrzej Klesyk. Spółka ma obecnie biura w Polsce i Wielkiej Brytanii, pracuje w niej ponad 80 osób.

Kostrzewa przez 13 lat był związany z Grupą ITI

Wojciech Kostrzewa przez ostatnie 13 lat był prezesem Grupy ITI. Ponadto w latach 2005-2017 zasiadał w radzie nadzorczej Grupy TVN (której głównym akcjonariuszem do 2015 roku była Grupa ITI).

Wcześniej przez 14 lat pracował w branży bankowej - był kolejno prezesem Polskiego Banku Rozwoju i BRE Banku (dziś mBank) oraz zarządzał działalnością Commerzbanku w Europie Środkowej i Wschodniej.

Obecnie Wojciech Kostrzewa jest członkiem rady dyrektorów szwajcarskiej grupy Stadler Rail oraz rad nadzorczych spółek z grupy ubezpieczeniowej ERGO Hestia. Pełni też funkcję wiceprezesa Polskiej Rady Biznesu oraz wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan.

Kostrzewa jest absolwentem wydziału ekonomicznego Uniwersytetu w Kilonii w Niemczech, studiował też na wydziale prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Kostrzewa, wieloletni prezes Grupy ITI, szefem Billon Group

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kryg
Cytuję inny komentarz z Wirtualne Media: "raptem dwa raptem temu pojawiły się badania dotyczące produktów opartych na blockchain. O ile dobrze pamiętam, o 95 procent z nich słuch zaginął, reszta nadal wymaga dosypywania kasy. Ani jednego, ANI JEDNEGO z sukcesem. W Polsce chyba tak samo, nieprawdaż? Też ani jednego?"
9 8
odpowiedź