SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mann i Macjon z Radia Nowy Świat zarzucają Michniewiczowi nieprzychylność

Patrycja Macjon z Radia Nowy Świat opublikowała informację, opisującą niedobre stosunki, panujące pomiędzy załogą tej rozgłośni, a załogą startującego wkrótce Radia 357. Uwagi skierowała głównie pod adresem Tomasza Michniewicza, zarzucając mu m.in. wyrażanie się nieprzychylnie o akcji „Ratujmy Trójkę”. Do krytyki przyłączył się Wojciech Mann. Michniewicz nie chce komentować tych wypowiedzi.

Wojciech Mann / fot. Facebook Radio Nowy ŚwiatArticle

Na początku grudnia Radio 357 zaprosiło do nagrywania świątecznego utworu dziennikarzy, którzy niegdyś pracowali w Trójce. Zaproszenia „poszły” więc m.in. do Roberta Kantereita i Marcina Gutowskiego z TVN24, Natalii Grzeszczyk z RMF Classic czy Dariusza Rosiaka (podcast „Raport o stanie świata”). Zaproszono też dziennikarzy dzisiaj pracujących w Trójce oraz cztery osoby z Radia Nowy Świat, ale i one nie skorzystały z zaproszenia. Tomasz Michniewicz skomentował wówczas dla portalu Wirtualnemedia.pl: - Nasi słuchacze będą musieli nam wybaczyć, ale więcej miłych gestów pod adresem RNŚ wykonywać już nie będziemy.

Macjon: Michniewicz o RNŚ w nieprzychylnych słowach

Publicznie do słów Michniewicza odniosła się Patrycja Macjon - założycielka fanpage’u „Ratujmy Trójkę”, z którego z czasem powstało Radio Nowy Świat. Macjon zasiadała w zarządzie tej rozgłoośni do końca listopada br.

W piątek napisała na swoim facebookowym profilu, że Tomasza Michniewicza nie było na pikietach w obronie Trójki w czasie, gdy jeszcze w niej pracował. Wziął natomiast udział w sierpniowym spotkaniu pomiędzy członkami RNŚ, a obecnie powstającego Radia 357 (w sierpniu nie było jeszcze mowy o powstaniu tej rozgłośni). Oprócz Michniewicza obecnie jeszcze byli Marcin Łukawski, Piotr Stelmach i Piotr Jedliński. - O ile z ust Piotra Stelmacha i Marcina Łukawskiego padały słowa uznania dla Radia Nowy Świat, skali przedsięwzięcia i jego realizacji, o tyle Tomasz Michniewicz wyrażał się na temat RNŚ oraz (co zabolało mnie chyba najbardziej) akcji Ratujmy Trójkę w – oględnie rzecz ujmując – nieprzychylnych słowach. Wobec akcji Ratujmy Trójkę padło z jego ust określenie: „wasza akcja powinna nazywać się nie Ratujmy Trójkę, tylko Zarzynamy (lub dorzynamy) Trójkę” - czytamy we wpisie.

Michniewicz miał się także niepochlebnie wyrażać o Radiu Nowy Świat. - Powiedział: „Radio internetowe? Jaki wy w ogóle macie zasięg? Znikomy. Radio internetowe jest pozbawione sensu – tylko FM” oraz „Radio Nowy Świat jest upolitycznione do granic możliwości”. Pozostałe niepochlebne słowa oraz oskarżenia padały personalnie w kierunku Magdy Jethon oraz Wojciecha Manna - relacjonuje Macjon.

„Karp? Zaproszenie padło najpierw publicznie”

Co do zaproszenia do śpiewania „Karpia”, to najpierw miało ono - zdaniem Patrycji Macjon - paść publicznie, a dopiero po kilku dniach „rozpoczęły się próby kontaktu z zaproszonymi dziennikarzami”. - Co postawiło wszystkich zaproszonych w niezwykle niezręcznej sytuacji, w której jedynym dobrym wizerunkowo wyjściem byłoby przyjęcie zaproszenia; wiadomo było bowiem, że odmowa od razu skutkowała będzie reakcją części słuchaczy: „Radio 357 jest otwarte na współpracę, a to wy wywołujecie konflikt” - pisze Macjon.

I kończy swój wpis apelem: - Proszę słuchać Radia 357, bo to będzie naprawdę dobre radio. Proszę słuchać Radia Nowy Świat, bo to jest naprawdę dobre radio. Proszę słuchać bez nadziei na to, że kiedykolwiek byli dziennikarze Trójki spotkają się w ramach jednego adresu.

Tomasz Michniewicz - poproszony przez nas o komentarz – nie udzielił żadnej odpowiedzi. Wypowiadać nie chciał się także Kuba Strzyczkowski z Radia 357. - Proszę mnie o to nie pytać, jestem z dala od tego, robimy swoje - stwierdził.

Mann: Refleksje, które są bliskie moim

Tymczasem wpis Patrycji Macjon z komentarzem upublicznił Wojciech Mann. - Konsekwentnie powstrzymywałem się od udzielania szczegółowych odpowiedzi, ponieważ uważałem, że wypowiadanie się na temat moich trójkowych kolegów nie byłoby eleganckie ani potrzebne. Z części moich wątpliwości, co do upubliczniania tego i owego, uratował mnie głos osoby obserwującej trójkowe przemiany niejako z zewnątrz, z pozycji dociekliwej fanki, tego co właśnie niszczono. Pani Patrycja Macjon podzieliła się publicznie swoimi refleksjami, które są bardzo bliskie moim, więc dziękuję jej za ten głos i wszystkim zainteresowanym polecam zapoznanie się z nim - napisał.

W związku z mgłą tajemnic, niedopowiedzeń i domysłów, otaczających relacje między Radiem Nowy Świat a powstającym Radiem...

Opublikowany przez Wojciech Mann Czwartek, 17 grudnia 2020

Radio 357 zebrało 1 mln zł. Radio Nowy Świat - 6 mln zł

Radio 357 ma wystartować jeszcze w grudniu br. Radio tworzą m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Katarzyna Borowiecka, Tomasz Michniewicz Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Ernest Zozuń, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska, Tomasz Jeleński i Marta Malinowska, a także muzycy Organek, Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski.

Członkowie - założyciele stacji wielokrotnie deklarowali, że nie ma konfliktu pomiędzy nimi, a kolegami z Trójki, pracującymi w Radiu Nowy Świat. Tomasz Michniewicz wskazywał w październiku, iż wpłaty dokonywane na nowy projekt nie uszczuplą wpłat dokonywanych na RNŚ. Gdy 357 prezentowało pierwsze „klocki” swojej ramówki, ogłosił z kolei, iż w piątki radio zrobi „krok do tyłu” i w czasie, gdy Wojciech Mann w Radiu Nowy Świat prowadzi audycję „Poranna Manna” - 357 nie będzie biło się o uwagę słuchacza w tym paśmie. Wielokrotnie też deklarował w imieniu całego zespołu, że liczy na współpracę z Nowym Światem, nie na konkurencję

Ostatecznie piosenka pt. "Przyjaciele Pewnej Ryby" została opublikowana a internecie tydzień temu - do wczoraj miała 254 tys. odtworzeń na Facebooku Radia 357 oraz blisko 130 tys. odtworzeń na YouTube. W środę rozgłośnia zapowiada świąteczną licytację, którą ma poprowadzić Kuba Strzyczkowski (dochód zostanie przekazany na Fundację Świętego Mikołaja).

Radio Nowy Świat jest emitowane w internecie od 10 lipca. W zespole są m.in. Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski, Eliza Michalik, Michał Nogaś, Jan Młynarski, Tomasz Raczek, Marcin Kydryński, Krzysztof Łuszczewski, Beata Grabarczyk, Katarzyna Kasia, Maciej Orłoś.

Do tej pory w serwisie Patronite Radio 357 zebrało prawie milion złotych, a Radio Nowy Świat - 6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Mann i Macjon z Radia Nowy Świat zarzucają Michniewiczowi nieprzychylność

97 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
12500 netto
W końcu ktoś odbrązowił ten trójkowy pomnik. Okazuje się, że jednak nie było tej koleżeńskiej solidarności w redakcji.
odpowiedź
User
Seattle
Jakież to piekne gdy skaczą sobie do gardeł.
Dziwie się Kaczkowskiemu.
Niech pomysli o córce, przecież ona pracuje w Trojce, a on emeryt bawi się w takie coś.
odpowiedź
User
komu.na
Nie przepadam za Michniewiczem ale w sprawie totalnego upolitycznienia RNŚ pełna zgoda. Nawet Poniedzielski jechał wczoraj wieczorem z polytyką w piosenniku. Plus do tego BayerFull i inne piosenniki w podobnym klimacie. Żenada i śmieszność, wynikająca po prostu z niewiedzy!.
Ale co będzie w 357? Po co tam politbiuro z Zozuniem, Olszańskim i ... Michniewiczem?
odpowiedź