SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Wybranowski nowym redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego"

Od 1 czerwca nowym redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego" (Polska Press Grupa) będzie Wojciech Wybranowski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dotychczasowy szef dziennika, Adam Pawłowski, rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

Wojciech Wybranowski z mediami jest związany od prawie trzech dekad. Karierę dziennikarską rozpoczynał właśnie w „Głosie Wielkopolskim", następnie związany był z tytułami ogólnopolskimi, m.in.: „Naszym Dziennikiem", „Rzeczpospolitą", „Uważam Rze", „Do Rzeczy", Wirtualną Polską, portalem TVP Info oraz węgierskim portalem Remix News.

Do Polska Press przechodzi z TVP Info, gdzie od grudnia 2020 jako felietonista i publicysta portalu tvp.info publikował felietony, opinie i komentarze. W 2020 roku był felietonistą portalu Wirtualna Polska, odszedł z tego portalu w grudniu, po trzech miesiącach współpracy.  Od 2016 roku jest też stałym komentatorem politycznym i społecznym na antenach TVP i Polskiego Radia.

Adam Pawłowski szefował „Głosowi Wielkopolskiemu” od 2007 roku, w 2011 został uhonorowany „Lwem Grupy Polska Press” za rozwój internetowych portali naszego tytułu oraz dbałość o jakość i codzienną sprzedaż gazet.

- Za wszystkie dobre słowa wsparcia - serdecznie dziękuję! Idę do gazety, w której 29 lat temu zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem. I najkrócej mówiąc - będę się starał, by dzięki olbrzymiemu potencjałowi i doświadczonym dziennikarzom jakich "ma" Głos - znów był on silnym, opiniotwórczym medium w regionie, a nasz wielkopolski głos był też słyszany w całej Polsce - zapowiedział Wojciech Wybranowski na Twitterze.

Zmiany w redakcjach i zarządzie Polska Press

To kolejny już redaktor naczelny Polska Press, który w ostatnich tygodniach odchodzi z grupy. Także 1 czerwca redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej" (Polska Press Grupa) zostanie Alicja Giedroyć-Skiba. Obecny naczelny Arkadiusz Franas rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

Również z początkiem przyszłego miesiąca redaktorem naczelnym „Gazety Lubuskiej" zostanie Janusz Życzkowski, dotychczasowy wicenaczelny Polskiego Radia Zachód. Zastąpi na stanowisku Szymona Kozicę, który zostaje w redakcji szefem działu Sport. W „Dzienniku „Zachodnim” z kolei Marka Twaroga zastąpił Grzegorz Gajda, poprzednio związany z TVP3 Katowice i Radiem EM. Twaróg pożegnał się na łamach z czytelnikami.  W „Dzienniku Polskim” i „Gazecie Krakowskiej” Wojciech Mucha zastąpił Jerzego Sułowskiego, zaś w styczniu br. w dzienniku „Polska Metropolia Warszawska” Pawła Siennickiego zastąpił Wojciech Rogacin. Rogacin przestał też szefować „Naszej Historii”, w maju z funkcji pierwszego zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika zrezygnował Witold Głowacki.  Na początku maja z „Dziennika Zachodniego” po 33 latach pracy zdecydował się odejść Janusz Szymonik przez wiele lat zastępca redaktora naczelnego.

Pod koniec ub. tygodnia ze stanowiska odwołany został także Tomasz Pietraszak, dotychczasowy redaktor naczelny „Gazety Pomorskiej", „Expresu Bydgoskiego" i „Nowości Dziennika Toruńskiego". Jego miejsce z początkiem czerwca zajmie Marcin Habel z TVP3 Bydgoszcz.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Redaktorem naczelnym „Naszej Historii” przestał być Wojciech Rogacin (zastąpił Siennickiego na stanowisku szefa redakcji „Polski Metropolii Warszawskiej”). W maju z funkcji I zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika zrezygnował Witold Głowacki. - Nie widzę dla siebie miejsca w jego nowej formule przygotowywanej przez wydawnictwo - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl. Nowym naczelnym „Naszej Historii” został Tadeusz Płużański związany ostatnio z Telewizją Polską, utworzono radę naukową pisma na czele z dr. Piotrem Gontarczykiem.

Z funkcji prezesa Polska Press w marcu odeszła Dorota Stanek, z początkiem kwietnia odwołanego Pawła Fąfarę jako członek zarządu ds. redakcyjnych zastąpiła Dorota Kania. W drugiej połowie kwietnia odeszli Magdalena Chudzikiewicz i wiceprezes Dariusz Świąder. W zeszłym tygodniu na prezesa firmy został powołany Tomasz Przybek.

Co wydaje Polska Press?

Polska Press wydaje 20 dzienników regionalnych W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych („Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”), a także prawie 150 tygodników lokalnych (m.in. „Nasza Historia”, „Moto Salon”, „Moto Salon Classic”, „Strefa Biznesu”, „Strefa Agro”) oraz bezpłatna gazeta „Naszemiasto.pl”.

Firma wydaje też ok. 500 serwisów internetowych, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

Grupa kapitałowa Polska Press w 2019 r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 398,44 mln zł oraz zysku netto z 9,64 do 8,59 mln zł. Wpływy ze sprzedaży gazet zmalały o 8,9 proc., z reklam - o 4,9 proc., a liczba pracowników wynosiła 2 126.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Wybranowski nowym redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego"

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klakier
brawo, Partia!
odpowiedź
User
antek
Wyklęci dziennikarze mają swoje zbiory - zaledwie 10 lat pisania o zamachu w Smoleńsku, Tusku z Niemiec i cyk, jest posada.
odpowiedź
User
On
Ten buras bez krzty poczucia humoru?
To już lepiej zamknijcie tę gazetę.
Współczuję zatrudionym tam dziennikarzom.
odpowiedź