SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zakaz handlu we wszystkie niedziele popiera 36 proc. badanych

76 proc. Polaków chce wolnych niedziel dla pracowników, bez wprowadzania zakazu handlu, podał Kantar TNS. Najmniejsze poparcie społeczne ma zakaz handlu we wszystkie niedziele - za takim rozwiązaniem opowiada się 36 proc. badanych.

Article

Kantar TNS zapytał reprezentatywną próbę mieszkańców Polski, która z proponowanych obecnie opcji dotyczących zakazu handlu w niedziele jest ich zdaniem najlepsza.

"Największe poparcie – 76 proc. ankietowanych – uzyskała propozycja zagwarantowania co najmniej dwóch wolnych niedziel w miesiącu pracownikom, bez konieczności wprowadzania zakazu handlu w niedziele. Zakaz handlu we wszystkie niedziele poparło jedynie 36 proc. badanych" - czytamy w komunikacie.

Co ciekawe, propozycja wprowadzenia minimum dwóch wolnych niedziel w miesiącu, bez konieczności zamykania sklepów, cieszy się większym poparciem wśród kobiet niż mężczyzn (80 proc. vs. 72 proc.), podano również.

"Propozycją, która ma najmniejsze poparcie społeczne, jest zagwarantowanie pracownikom wolnych niedziel poprzez wprowadzenie zakazu handlu we wszystkie niedziele w miesiącu – na takie rozwiązanie zgadza się jedynie 36 proc. badanych" - czytamy dalej.

Rozwiązanie w postaci wprowadzenia zakazu handlu w co drugą niedzielę w miesiącu ma więcej przeciwników niż zwolenników (50 proc. vs. 48 proc.), natomiast różnice nie są tak skrajne jak w przypadku opcji wolnych niedziel dla pracowników bez konieczności zamykania sklepów i opcji zupełnego zakazu handlu w niedziele, podsumowano.

Badanie zrealizowano w dniach 20–23 października 2017 r. metodą wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo (CATI) na 1000-osobowej próbie mieszkańców Polski.

Dołącz do dyskusji: Zakaz handlu we wszystkie niedziele popiera 36 proc. badanych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iglo
Ostatnio jeden z dziennikarzy TV powiedział, że nawet za komuny były wolne niedziele od handlu. No właśnie. Powrót do PRL? Jak widać Polacy tego nie chcą. ;)
odpowiedź