SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WP uruchamia LabStar dla start-upów i daje milion na nowy projekt

Wirtualna Polska uruchomiła projekt LabStar - program dla start-upów ukierunkowany na budowanie innowacyjnych usług internetowych.

WP uruchamia LabStar dla start-upów i daje milion na nowy projekt

Portal szuka partnerów biznesowych wśród osób, które mają idee, ale brak im wystarczających środków finansowych, wsparcia technologicznego oraz biznesowego, by je wdrożyć i realizować.

"Szukamy osób, które mają interesujące pomysły i zechcą je realizować z WP. Dajemy nie tylko do 200 tys. zł w gotówce na finansowanie realizacji pomysłu oraz do 750 tys. złotych w świadczeniach reklamowych, ale, co równie istotne, gwarantujemy wsparcie technologiczne i backoffice'owe, m.in. w kwestiach prawnych oraz księgowych" - stwierdził Marcin Pokojski, jeden z koordynatorów programu.

Program obejmuje trzy etapy. Na etap I składają się przyjmowania zgłoszeń oraz wybór półfinalistów. Zgłoszenia, składane indywidualnie lub w zespołach (liczących od 1 do 3 osób), można wysyłać za pomocą formularza opublikowanego na stronie labstar.wp.pl do dnia 5 kwietnia 2011 r. Powinny one zawierać krótki opis pomysłu na projekt oraz informacje na temat członków zespołu (o ile pomysł na projekt zgłaszany jest grupowo). Uczestnik lub zespół może zgłosić dowolną liczbę projektów, przy czym dana osoba może być członkiem tylko jednego zespołu. Kolejne kroki to prezentacja pomysłów przed komisją programową i wybór ok. 10 półfinalistów. Ogłoszenie wyników nastąpi 29 kwietnia.

Etap II także jest dwufazowy. Pierwsza odsłona, dopracowywanie pomysłów, potrwa trzy miesiące i będzie odbywać się pod okiem mentorów – specjalistów branży internetowej. Drugą kończy prezentacja doprecyzowanych pomysłów na projekt przed komisją programową (jak w etapie I), a następnie wybór finalistów. Jednym z kryteriów wyboru będzie opinia współpracującego z pomysłodawcą/zespołem mentora. Prezentacja dopracowanych przez półfinalistów pomysłów przewidziana jest na drugą połowę lipca 2011 r. WP zapowiada, że ogłosi ostateczne wyniki najpóźniej dwa tygodnie od daty organizacji finału.

Z kolei w III etapie, który ma przypaść na sierpień, nastąpi powołanie do życia spółek i rozpoczęcie współpracy. Po podpisaniu stosownych umów handlowych rozpocznie się okres wspólnego wdrażania pomysłu w życie.

"Liczymy na duże zainteresowanie programem, bo wierzymy, że jest w Polsce mnóstwo kreatywnych osób z doskonałymi pomysłami, w które warto, a wręcz należy, zainwestować (...) W nowopowołanych spółkach widzimy siebie w roli supportu, a zarządzanie projektem pozostawiamy w rękach pomysłodawcy" - powiedział Andrzej Kiesz, współodpowiedzialny za program.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w oficjalnym serwisie LabStar, na profilu na Facebooku oraz na Blipie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WP uruchamia LabStar dla start-upów i daje milion na nowy projekt

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WinstonWolf
wp przygotowało bardzo dobry konkurs wreszcie ktoś daje szansę realizacji swoich pomysłów
odpowiedź
User
Mr White
do półfinału ma przejść 40 uczestników czyli całkiem duzo
odpowiedź
User
WinstonWolf
jutro już powinna być podana liczba wszystkich uczestników którzy nadesłali swoje zgłoszenia
odpowiedź