SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wraca projekt rejestrcji prepaidów w Polsce

Policja i ABW chcą zmusić sieci telefonii komórkowej, by rejestrowały użytkowników telefonów prepaid.

Odpowiedni projekt nowelizacji ustawy Prawo telekomunikacyjne jest już przygotowany. W Europie obowiązek rejestracji użytkowników telefonów na kartę wprowadziły m.in.: Szwajcaria, Dania, Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Słowacja i Węgry.

Projekt przewiduje dwa warianty rejestracji osoby kupującej numer w systemie bezabonamentowym:

kupujący będzie się musiał wylegitymować dowodem osobistym lub paszportem i zostanie wpisany do bazy danych;

pre-paidy będą sprzedawane tylko poprzez karty płatnicze, co oznacza automatyczną rejestrację. Dane o kupujących, musieliby przechowywać operatorzy sieci komórkowych.

Osoby, które już mają już telefony na kartę miałyby trzy do sześciu miesięcy na zgłoszenie. Jeśliby tego nie zrobiły operator odłączy numer.

Przedstawiciele sieci komórkowych zgodnie twierdzą, że mimo dodatkowych kosztów dostosują się do zmian prawnych, jeżeli zostaną wprowadzone. - Tylko kto ma odpowiadać za rejestrację? My czy np. kioski, które sprzedają karty z numerami? - pyta Witold Pasek, rzecznik zarządu Ery.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wraca projekt rejestrcji prepaidów w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl