SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wręczono Złote Mikrofony 2018. Wśród laureatów Janusz Deblessem i Michał Olszański

W środę 13 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbyła się Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2018. Statuetki przyznawane są osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju oraz popularyzacji radia publicznego. Laureatów Złotego Mikrofonów pierwszy raz nagrodzono w lutym 1969 roku.

Fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio Article

W tym roku Kapituła Złotego Mikrofonu obradowała w składzie: Anna Stempniak-Juśkiewicz (przewodnicząca, Program 1 Polskiego Radia), Hanna Bogoryja-Zakrzewska (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia), Hanna Dołęgowska (dyrektor Centrum Programów Wyspecjalizowanych), Magdalena Łoś-Komarnicka (Program 2 Polskiego Radia), Marek Niedźwiecki (radiowa Trójka), Wiesław Szala (Biuro Technologii Polskiego Radia) oraz Henryk Urbaś (Naczelna Redakcja Sportowa Polskiego Radia).

Kapituła wyróżniła pięciu laureatów spośród 23 kandydatur. Janusz Deblessem otrzymał statuetkę za trwałe wkroczenie „Gitarą i piórem” w Karinę Łagodności, za audycje dokumentalne i promowanie reportażu na antenach Polskiego Radia. Maciej Gudowski został wyróżniony za niezwykły głos przykuwający uwagę, talent interpretacyjny, dzięki któremu audycje, reportaże i dokumenty prezentowane w Polskim Radiu zyskują na jakości. Ewelinę Karpacz-Oboładze doceniono za reportaże i dokumenty, które zawsze są naznaczone Jej osobowością, za wyjątkową łatwość zjednywania ludzi, którzy chętnie powierzają Jej swoje losy. Z kolei Jarosława Kaweckiego nagrodzono za mistrzowskie posługiwanie się krótką formą radiową oraz swadę i lekkość przy podejmowaniu trudnych tematów. Natomiast Michał Olszański został uhonorowany za niepowtarzalną osobowość antenową, pozytywną energię i żywiołowość, a także tworzenie atmosfery, która pozwala na intymne opowieści.

Uroczysta Gala odbyła się w Światowym Dniu Radia. Wydarzenie poprowadzili: Marta Januszewska z Programu 1 Polskiego Radia oraz Kuba Marcinowicz z radiowej Czwórki. Oprawę artystyczną Gali stanowiły fragmenty koncertu z trasy koncertowej „Cohen i kobiety”. Opracowanie muzyczne przygotował Leszek Biolik. Wystąpiły: Natalia Kukulska, Anita Lipnicka i Daria Zawiałow.

Złoty Mikrofon Polskiego Radia to nagroda ustanowiona w 1969 roku. Ten radiowy Oskar przyznawany jest osobom, których talent, zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania najwyższego poziomu, rozwoju i popularyzacji radiofonii publicznej. Laureaci Złotych Mikrofonów reprezentują różne obszary działalności radiowej takie jak: teatr, muzyka, literatura, reportaż, publicystyka czy realizacja dźwięku. Złoty Mikrofon ma formę blisko dwukilogramowej statuetki z patynowanego mosiądzu. Jest ona dziełem artysty-rzeźbiarza Pawła Łęskiego, zdobywcy ekskluzywnej nagrody J. Stanford Saltus Amerykańskiego Stowarzyszenia Numizmatycznego w Nowym Jorku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wręczono Złote Mikrofony 2018. Wśród laureatów Janusz Deblessem i Michał Olszański

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirek
Brawo Panie Michale!
17 4
odpowiedź
User
gm
Jarosław Kawecki. Brawo. Facet ma specyficzną pozytywną werwę. Szkoda, że Czwórka ma zasięg jaki ma.
14 4
odpowiedź
User
Antena
Było pięknie! Gratulacje!
8 4
odpowiedź
User
Łagodny
Ukłony i podziw dla Kariny.
8 4
odpowiedź
User
rob
Gratulacje dla Pana Janusza Deblessema
16 5
odpowiedź