SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wrześniowe blokady IMEI w Orange

863 klientów sieci Orange zablokowało numery IMEI w skradzionych im telefonach we wrześniu br.

W ciągu 9 miesięcy 2005 r. blisko 10 tys. klientów sieci Orange (wcześniej Idea) skorzystało z nieodpłatnej usługi blokowania telefonów.

Od 1.01.2005 r. PTK Centertel udostępnia usługę nieodpłatnego blokowaniu numerów IMEI skradzionych telefonów komórkowych na życzenie ich użytkowników. W ciągu 9 miesięcy 2005 r. z możliwości darmowego zablokowania numerów IMEI w skradzionych telefonach skorzystało 9.953 klientów sieci Orange, z tego:
- w styczniu - wykonano 1.359 darmowych blokad numerów IMEI
- w lutym - wykonano 1.211 darmowych blokad numerów IMEI
- w marcu - wykonano 1.261 darmowych blokad numerów IMEI
- w kwietniu - wykonano 1.115 darmowych blokad numerów IMEI
- w maju - wykonano 1.018 darmowych blokad numerów IMEI
- w czerwcu - wykonano 1.160 darmowych blokad numerów IMEI
- w lipcu - wykonano 972 darmowe blokady numerów IMEI
- w sierpniu - wykonano 995 darmowych blokad numerów IMEI
- we wrześniu - wykonano 863 darmowe blokady numerów IMEI

Średnio z darmowej usługi blokady IMEI korzysta w sieci Idea ok. 40 osób dziennie. Klienci sieci Orange są informowani o możliwości skorzystania z tej usługi zarówno w punktach sprzedaży, Biurze Obsługi Klientów Orange (w momencie np. zakładania blokady na utraconej karcie SIM) oraz w miesięcznikach dla abonentów sieci Orange. Zlecenie zablokowania/odblokowania numeru IMEI abonent/użytkownik musi złożyć osobiście  (lub osoba przez niego upoważniona) w każdym punkcie sprzedaży sieci Orange (autoryzowany przedstawiciel - dealer, salon firmowy i franchisingowy, Telepunkt). Klient musi udać się do punktu Idea i tam podpisać formularz zgłoszenia zablokowania / odblokowania urządzenia końcowego. Zlecenie blokady w sieci Orange skutkuje blokadą we wszystkich trzech sieciach komórkowych działających na terenie Polski. W przypadku, jeżeli Klient zgłasza kradzież karty SIM jest on dodatkowo informowany przez konsultantów BOK i BOP o możliwości blokowania numeru IMEI - czytamy  w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wrześniowe blokady IMEI w Orange

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl