SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyborcza.pl uruchomiła lokalny newsletter dla 20 różnych miast

W poniedziałek, 4 listopada br. Wyborcza.pl (Agora) uruchomiła newsletter "Dzień dobry" dla 20 polskich miast. Codziennie przed 8.00 będzie wysyłać go do zapisanych użytkowników. Znajdą się w nim: komentarz dziennikarza lub redaktora lokalnej redakcji "Gazety Wyborczej", prognoza pogody, dane o jakości powietrza oraz linki do najciekawszych publikacji lokalnych na Wyborcza.pl.

Article

Lokalne newslettery Wyborcza.pl będą dotyczyć 1 z 20 polskich miast (w zależności, do jakiego zapisze się użytkownik): Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Płocka, Poznania, Radomia, Rzeszowa, Szczecina, Torunia, Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia lub Zielonej Góry.

Newsletter „Dzień dobry” będzie mieć ujednolicony wygląd, układ treści oraz nową odsłonę. Do czytelników będzie rozsyłany codziennie przed 8.00 rano. Znajdą się w nim informacje o pogodzie i jakości powietrza w danym regionie, komentarz od autora newslettera - dziennikarza lub redaktora miejskiej redakcji "Gazety Wyborczej". Dodatkowo będą w nim publikowane najnowsze i najważniejsze dla danego miasta wiadomości, newsy kulturalne oraz pomysły na spędzenie czasu wolnego. W każdym newsletterze znajdzie się także spis pięciu najlepszych publikacji z lokalnego serwisu Wyborcza.pl.

- Newslettery są jednym z dynamicznie rozwijających się źródeł ruchu dla serwisów lokalnych Wyborcza.pl. Jestem przekonany, że "Dzień dobry" - nowy, miejski newsletter, przygotowywany codziennie rano przez dziennikarzy naszych 20 redakcji lokalnych - przyciągnie nowych użytkowników, a w efekcie zwiększy się liczba prenumeratorów cyfrowych "Gazety Wyborczej" - komentuje Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych "Gazety Wyborczej".

Na łamach "Dzień dobry" ma również codziennie pojawiać się "Pytanie dnia" - link do stron, na których pojawią się sondy, a dodatkowo redaktorzy lokalnych redakcji mogą wykorzystać wybrane z otrzymanych od czytelników odpowiedzi, jako komentarze i listy.

Aby otrzymywać newsletter "Dzień dobry" trzeba zapisać się do wybranego przez siebie na stronie wyborcza.pl/newsletter.

Według badania Gemius PBI za wrzesień br., serwisy lokalne "Gazety Wyborczej" miały 5,8 mln realnych użytkowników, którzy wygenerowali na nich 38,9 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyborcza.pl uruchomiła lokalny newsletter dla 20 różnych miast

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Alfons
Newsletter w 2019 roku, wow, mistrzowie internetu :-)
2 2
odpowiedź