SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyborcza.pl zaprasza studentów na płatny staż. Ruszyła kolejna odsłona akcji „Masz staż"

Wyborcza.pl (Agora) po raz kolejny organizuje program stażowy, w którym do wygrania jest miesięczny płatny staż m.in. w redakcji „Wysokich Obcasów", wybranego serwisu lokalnego Wyborcza.pl, dziale SEO, Foto lub marketingu. W akcji mogą wziąć udział studenci ponad 30 polskich uczelni współpracujących z „Gazetą Wyborczą", aplikując do programu i przesyłając zadania konkursowe do 30 grudnia br. Dziewiątkę stażystów wyłonionych przez zespół Wyborcza.pl poznamy w lutym 2022 roku.

Article

Wyborcza.pl podkreśla, że udział w akcji „Masz staż" to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak na co dzień pracuje zespół największej opiniotwórczej gazety w kraju. Studenci, którzy wygrają staż Wyborcza.pl, mają szansę zdobyć cenne zawodowe szlify pod okiem najbardziej doświadczonych dziennikarzy i specjalistów.

Każdy ze stażystów będzie mieć opiekuna, przydzielającego zadania i pomagającego w codziennej pracy. Na zakończenie miesięcznej współpracy wszyscy otrzymają certyfikat i referencje, a niektórzy nawet możliwość przedłużenia stażu lub zatrudnienia w Wyborcza.pl.

Jak wygrać staż w Wyborcza.pl

Jak wygrać staż w Wyborcza.pl? W akcji mogą wziąć udział studenci uczelni partnerskich projektu - obecnie jest już ich ponad 30. To m.in. Uniwersytet Wrocławski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Warszawski i Collegium Civitas w Warszawie.

Kolejnym krokiem jest aktywacja subskrypcji Wyborcza.pl, a następnie wybór miejsca stażu. W obecnej edycji projektu studentów zapraszają do swoich zespołów redakcje „Wysokich Obcasów", serwisu lokalnego Wyborcza.pl, działu Gospodarka i BIQdata, a także działów SEO, UX, sprzedaży i projektów specjalnych, Foto oraz marketingu.

Aplikujący do wybranych zespołów muszą wykonać zadanie konkursowe, np. napisać tekst dziennikarski albo przygotować materiał fotograficzny, a gotową pracę przesłać do 30 grudnia na adres: maszstaz@wyborcza.pl.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury konkursowe wybierze najlepsze prace. Wyniki zostaną opublikowane 15 lutego 2022 roku. W konkursie mogą wziąć udział studenci wszystkich lat i kierunków studiów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Autorzy najlepszych zgłoszeń zostaną przyjęci na płatny staż w dogodnym dla nich terminie, wiosną i latem 2022 roku.

Studenci mogą skorzystać ze specjalnej oferty prenumeraty cyfrowej „Wyborczej" - można aktywować ją na specjalnej poświęconej temu stronie uczelni.

Jak wynika z badania Mediapanel, we wrześniu Wyborcza.pl miała 7,71 mln użytkowników i 26,44 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Wyborcza.pl zaprasza studentów na płatny staż. Ruszyła kolejna odsłona akcji „Masz staż"

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mgr z MBA
Uff kilka lat temu , w jednym z miast wojewódzkich GW dała ogłoszenie o bezpłatnym stażu , ale na jej obrone dodam że i agencja Adecco zaproponowała to samo. Dalej nie szukałem . Ale po kilku latach mamy sukces cywilizacyjny , czy to dzięki pis ?
odpowiedź
User
hhh
lata temu bylo za darmo i pewnie byly tlumy, teraz trzeba placic bo musi byc nielekko z takim cv;)
odpowiedź
User
Diz
Skoro jest płatny to ile ci sdencie będą musieli zapłacić Agorze
odpowiedź