SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawanie 'Wprost Light' zawieszone!

Spółka AWR "Wprost" zdecydowała się na zawieszenie wydawaniadwutygodnika "Wprost Light". - Dane jakie otrzymujemy z rynkureklamowego nie pozwalają nam w tej chwili na kontynuowanie tegoprojektu - mówi Amadeusz Król, prezes AWR "Wprost".

Wydawanie 'Wprost Light' zawieszone!

- "Wprost Light" zostaje zawieszony, co oznacza, że przykorzystniejszych warunkach rynkowych nie wykluczamy relaunchutytułu - dodaje Król.

Tytuł był przygotowywany przez tę samą redakcję co"Wprost", dlatego wydawca nie planuje żadnych zmian personalnych wzespole. Najpopularniejsze rubryki z "Wprost Light"("Wprost na Weekend", "Policja Mody", "Rozmowa Niepolityczna","Butik i Uroda"), począwszy od numeru 46., wzbogacą dział "Kultura,Trendy i Style" tygodnika "Wprost", który tym samym zwiększy się oosiem stron, ale jego cena wynosząca 4,90 zł się nie zmieni.

Wydawnictwo zamierza się teraz skoncentrować naserwisach internetowych, które najbardziej dynamicznie rozwijająsię pod względem przychodów w całej spółce. AWR "Wprost"jest właścicielem czternastu serwisów: m.in. Wprost.pl, Gover.pl,Pitbul.pl, InfoTuba.pl, Blogbox.com.pl, Psy.pl i WiK.com.pl.

"Wprost Light" pojawił się na rynku pod koniec maja br. i wzałożeniu miał być lżejszą wersją(rozrywkowo-poradniczo-informacyjną) wersją "Wprost". Początkowowydawany jako tygodnik po niespełna miesiącu tytuł zostałprzekształcony w dwutygodnik.

Wydawca nie ujawnił nigdy jego sprzedaży egzemplarzowej"Wprost Light" i nie zgłosił pisma do Związku Kontroli DystrybucjiPrasy. Natomiast według danych ZKDP średnia sprzedażtygodnika "Wprost" w okresie od stycznia do sierpnia br. wyniosła103 658 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawanie 'Wprost Light' zawieszone!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl