SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Dziennika Wschodniego” wygrywa spór z większościowym akcjonariuszem ws. rozwiązania spółki

Spółka Corner Media, wydawca ukazującego się na Lubelszczyźnie „Dziennika Wschodniego”, nie zostanie rozwiązana. Sąd oddalił pozew w tej sprawie jej większościowego udziałowca Tomasza Kalinowskiego.

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód we wtorek oddalił pozew Tomasza Kalinowskiego, większościowego udziałowca spółki Corner Media, o rozwiązanie spółki. - W ustnym uzasadnieniu sąd stwierdził, że cel działania spółki, czyli wydawanie gazety i portalu, jest cały czas zachowany - mówi Wirtualnemedia.pl. Paweł Buczkowski, prezes zarządu Corner Media i wicenaczelny „Dziennika Wschodniego”. - Sąd podkreślił, że cel był zachowany nawet w najtrudniejszym okresie, kiedy zarządu nie było. W tym momencie, kiedy zarząd jest, ekstremalne decyzje, jak rozwiązanie spółki, są zdaniem sądu niepotrzebne – dodaje.

Wyrok nie jest prawomocny.

Tomasz Kalinowski ma obecnie 73 proc. udziałów Corner Media. W lutym 2020 roku złożył pozew o rozwiązanie spółki, argumentując, że nie ma ona zarządu, a on sam – wglądu w jej wyniki finansowe.

Zdaniem Krzysztofa Wiejaka, mniejszościowego wspólnika, od niedawna prokurenta spółki oraz naczelnego „Dziennika Wschodniego”, Kalinowski chce wpływać na publikowane na łamach tytułu treści.

Corner Media od jesieni 2018 roku nie miała prezesa, później była w likwidacji, następnie sąd ustanowił kuratelę.

W lutym ub.r. likwidator spółki Leszek Kukawski (wcześniej jej kurator) odwołał ze stanowiska redaktora naczelnego Krzysztofa Wiejaka, następnie zwolnił także jego zastępczynię Agnieszkę Mazuś oraz księgową Annę Krysę i dziennikarkę Agnieszkę Antoń-Juchę. Zespół dziennika nie uznał dymisji Wiejaka i nie udostępniał Kukawskiemu dokumentów spółki.

Pod koniec lutego ub.r. ówczesny likwidator w asyście policjantów i ochroniarzy wczesnym rankiem wszedł do siedziby „Dziennika Wschodniego”, przejął dokumentację spółki (m.in. akta pracownicze) oraz wymienił zamki w drzwiach.

Dziennikarze „Dziennika Wschodniego” mający mniejszościowe udziały Corner Media zaskarżyli decyzję sądu o postawieniu firmy w stan upadłości. W marcu ub.r. Sąd Rejonowy Lublin-Wschód umorzył postępowanie likwidacyjne spółki i odwołał Kukawskiego z funkcji likwidatora. Miesiąc później na kuratora spółki został mianowany został Jakub Ostrowski, na mocy decyzji sądu uzyskał dodatkowe uprawnienia.

We wrześniu ub.r. sąd kuratorem Corner Media w jednej ze spraw ustanowił Szymona Bajorka. Natomiast pod koniec października Sąd Rejonowy w Pruszkowie ustanowił Wojciecha Strzałkowskiego zarządcą zajętych przez komornika udziałów spółki należących do Tomasza Kalinowskiego. W efekcie powołano Pawła Buczkowskiego na prezesa spółki. W grudniu do pracy przywrócono m.in. Wiejaka i Mazuś.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Dziennika Wschodniego” wygrywa spór z większościowym akcjonariuszem ws. rozwiązania spółki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
majulias
Dziwna sprawa.
WŁAŚCICIEL firmy uważa, że należy ją zamknąć a sąd uznaje, że właściciel nie ma takiego prawa?

To może niech sąd wykłada kasę na biura, pracowników i media?
odpowiedź