SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca Pudelka musi przeprosić Piotra Woźniaka-Staraka za artykuł sugerujący zażyłość ze znajomą

Wydawca portalu lifestylowego Pudelek.pl (Wirtualna Polska) przegrał w drugiej instancji proces o naruszenie dóbr osobistych biznesmena i producenta Piotra Woźniaka-Staraka. Warszawski sąd nakazał emisję przeprosin przez 7 dni oraz zadośćuczynienie finansowe na cel charytatywny.

Article

Sprawa dotyczy artykułu sprzed dwóch lat, w którym opisano spotkanie Piotra Woźniaka-Staraka z kobietą, wraz z sugestią intymnego charakteru ich relacji. W tym czasie biznesmen był już w związku z prezenterką Agnieszką Woźniak-Starak.

Woźniak-Starak wytoczył Pudelkowi proces o naruszenie dóbr osobistych w postaci prywatności i prawa do dobrego imienia. Sąd drugiej instancji przyznał rację biznesmenowi i nakazał wydawcy Pudelka emisję przez 7 dni przeprosin na stronie głównej serwisu i wypłatę zadośćuczynienia w wysokości 20 tys. złotych na cele charytatywne (choć Woźniak-Starak domagał się 50 tys. zł). Emisję przeprosin rozpoczęto w poniedziałek 24 września.

Wyrok jest prawomocny. - Sąd prawomocnie potwierdził manipulację redakcji Pudelka i naruszenie praw mojego Klienta i nakazał przeprosiny. Wyrok tak pierwszej jak i drugiej instancji przyjęliśmy z pełną aprobatą - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl mecenas Maciej Ślusarek, pełnomocnik Piotra Woźniaka-Staraka.  

Wirtualna Polska nie komentuje orzeczenia sądu.

Pudelek przepraszał Janinę Drzewiecką i Monikę Janowską

Kilka tygodni temu wydawca Pudelka przegrał przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie proces o ochronę dóbr osobistych z Janiną Drzewiecką. Sprawa dotyczyła artykułów publikowanych w serwisie po tym, jak na początku 2013 roku Janina Drzewiecka i Monika Janowska (wtedy Głodek) zostały zatrzymane w sklepie odzieżowym w USA. Podejrzewano je o kradzież, a pod koniec 2013 roku sąd uniewinnił obie kobiety.

Sąd prawomocnym wyrokiem nakazał wydawcy Pudelka emisję przeprosin przez siedem dni oraz zapłatę 150 tys. złotych zadośćuczynienia.

Z kolei w marcu tego roku Pudelek zrealizował postanowienia wyroku sądu z analogicznego procesu, który wytoczyła mu Monika Janowska. Przeprosiny emitowane były przez 30 dni, wydawcy zasądzono też wypłatę zadośćuczynienia w kwocie 150 tys. złotych.

W sierpniu serwisy z Grupy Wirtualna Polska odwiedziło ponad 20,7 mln internautów, miały 76,81 proc. zasięgu. Serwisy przyciągały użytkownika na średnio 35 minut i 31 sekund.

W sierpniu tego roku Grupa Wirtualna Polska formalnie połączyła się ze spółką Http, wydawcą serwisu Pudelek.

Dołącz do dyskusji: Wydawca Pudelka musi przeprosić Piotra Woźniaka-Staraka za artykuł sugerujący zażyłość ze znajomą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl