SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „USA Today” podzieli się na firmę prasową i telewizyjno-internetową

Koncern Gannett, do którego należy kilkadziesiąt gazet na czele z „USA Today”, stacje telewizyjne głównie związane z NBC i CBS oraz serwisy internetowe, ogłosił, że podzieli się w przyszłym roku na dwie niezależne spółki: zajmującą się prasą i odpowiadającą za działalność telewizyjno-internetową.

Article

Firma prasowa będzie zarządzać 81 wydawanymi przez Gannett gazetami, głównie dziennikami lokalnymi, a także ogólnokrajowym „USA Today”, oraz ich serwisami internetowymi. Spółka będzie funkcjonować pod nową nazwą. Zostanie utworzona poprzez emisję udziałów i tak samo jak Gannett będzie notowana na giełdzie. Jej CEO zostanie Robert J. Dickey, obecny szef pionu prasowego w koncernie.

Firma odpowiedzialna za media cyfrowe będzie zarządzać 46 stacjami (głównie lokalnymi kanałami działającymi we współpracy z NBC i CBS) oraz serwisami niezwiązanymi z gazetami, m.in. CareerBuilder.com i Cars.com. Spółka będzie działać jako Gannett, a kierowała ją będzie obecna prezes i CEO koncernu, Gracia Martore.

Szefowa Gannettu tłumaczy, że podział koncernu na dwie niezależne firmy pozwoli im szybciej i swobodniej podejmować decyzje o inwestycjach i przejęciach oraz optymalizować koszty. Nowo powstała spółka prasowa nie będzie mieć żadnego zadłużenia, ponieważ zobowiązania obecnego pionu prasowego koncernu przejmie firma telewizyjno-internetowa.

Analitycy przypominają, że swoją działalność prasową do osobnych spółek wydzieliły już tacy giganci medialni jak News Corp, Time Warner, E.W. Scripps i Journal Communications.

Jednocześnie Gannett poinformował, że za 1,8 mld dolarów kupi 73 proc. udziałów serwisu Cars.com, dzięki czemu stanie się jego całościowym właścicielem.

W ub.r. wpływy koncernu wyniosły 5,2 mld dolarów, a zysk netto - 445,9 mln dolarów. Na koniec roku firma zatrudniała 31,6 tys. pracowników.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „USA Today” podzieli się na firmę prasową i telewizyjno-internetową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl