SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Media po blamażu Polaków na mundialu piszą najczęściej o honorze, porażce i odpowiedzialności

Od 23 do 26 czerwca na temat piłkarskiej reprezentacji Polski w mediach ukazało się ponad 16,2 tys. publikacji - wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów, przygotowanych na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl. W kontekście występu kadry Nawałki, najczęściej powtarzające się frazy to honor, porażka i odpowiedzialność.

fot. TVP Article

Polska reprezentacja żegna się z mundialem po fazie grupowej. Po dwóch przegranych meczach, z Senegalem i Kolumbią, Polakom zostaje mecz "o honor" z Japonią. Media, zwłaszcza po niedzielnej porażce z Kolumbijczykami, nie piszą o naszej reprezentacji dobrze, nazywając ich dosadnie "dziadami" ("Przegląd Sportowy") i "cienasami" ("Fakt"). Mecz z Kolumbią śledziło na antenie TVP1 i TVP Sport łącznie 13,63 mln widzów.

Z danych przygotowanych przez Instytut Monitorowania Mediów na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że od 23 czerwca (dzień przed meczem z Kolumbią) a 26 czerwca (wtorek, dwa dni po porażce), we wszystkich mediach (TV, radio, prasa, internet, media społecznościowe) powstało ponad 16,2 tys. publikacji na temat reprezentacji. 38 proc.z nich ukazało się na Twitterze, 34 proc. na portalach internetowych, w radiu i na Facebooku po 6 proc. Odsetek materiałów telewizyjnych wynosi 5,5 proc., a prasowych 3 proc.

Rozbijając całościowy wynik na poszczególne dni widać, że liczba publikacji rosła przez trzy kolejne dni, osiągając maksimum w poniedziałek 25 czerwca, kiedy na temat polskiej kadry ukazało się 7,6 tys. materiałów. Dzień przed meczem z Kolumbią w mediach informowano o naszej kadrze 1,7 tys. razy, w dniu meczu 3 tysiące. We wtorek 26 czerwca publikacji medialnych odnotowano już 3,8 tys. - więcej niż w niedzielę, ale niemal połowę mniej niż w poniedziałek.

Wydźwięk publikacji

Interesująco przedstawia się wydźwięk wzmianek o naszej reprezentacji - zdecydowanie dominują te o charakterze neutralnym. 23 i 25 czerwca taki wydźwięk miało 81 proc. materiałów, w niedzielę 24 czerwca 79 proc., a we wtorek 26 czerwca już 86 proc. Skok negatywnych publikacji miał miejsce z soboty na niedzielę - z 11 proc. do 17 proc. Taki sam poziom negatywnych wzmianek pozostał w poniedziałek, by dzień później spaść do 11 proc. Szczątkowo pisano o naszej reprezentacji w pozytywnym tonie - najbardziej dzień przed meczem z Kolumbią (8 proc. publikacji), w kolejnych dniach ten wskaźnik oscylował wokół 2-4 proc.

Kluczowe frazy

IMM zbadał dla portalu Wirtualnemedia.pl także to, jakie wyrazy powtarzały się w omawianych publikacjach najczęściej. I tak, w sobotę kluczowymi frazami były: zwycięstwo, konferencja, skład, Kamil Glik. W niedzielę - pakować walizki, popis, antyumiejętności, porażka, fatalny występ, bez szans.

W poniedziałkowych materiałach dominowały już zwroty: dymisja, zapomnieli jak grać, najgorzej, honor, porażka, odpowiedzialność. We wtorek 26 czerwca: honor, porażka, odpowiedzialność, dymisja.

Ostatni mecz na mundialu w Rosji polska reprezentacja rozegra z Japonią. Starcie transmitować będzie Telewizja Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media po blamażu Polaków na mundialu piszą najczęściej o honorze, porażce i odpowiedzialności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl