SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wykop przeszedł największą w historii aktualizację

W nocy z 16 na 17 stycznia została wdrożona największa w historii aktualizacja serwisu Wykop. Strona zmieniła szafę graficzną i strukturę.

Article

Widoczne zmiany i usprawnienia Wykopu dotyczą przede wszystkim: optymalizacji wyświetlania treści oraz interfejsu całego serwisu, kategoryzacji i filtrowania treści (tematyczne podserwisy), usprawnień wersji mobilnej, wyszukiwarki, prywatności i bezpieczeństwa. Zmiany dotyczą też publikowania oraz komentowania znalezisk i artykułów oraz komunikatora, powiadomień oraz profilu użytkownika.

Co się zmieniło na Wykopie

Firma w komunikacie do mediów podkreśla, że ze starego serwisu Wykop nie została nawet jedna linijka kodu, całość została zaprojektowana i napisana zupełnie od nowa.

Największe zmiany to wprowadzenie kategorii głównych oraz możliwość konfiguracji własnych kategorii Dzięki nim wszystkie obecne i nowe treści można przeglądać w tematycznych kontekstach.

Dużych usprawnień doczekało się również wyświetlanie serwisu na urządzeniach mobilnych, niezależnie od rozdzielczości ekranu i systemu operacyjnego. W tym celu wdrożone zostało PWA (Progressive Web App). Technologia pozwala z poziomu przeglądarki na “instalację” mobilnej wersji serwisu, bez potrzeby ściągania aplikacji z marketu.

Został wdrożony nowy edytor dodawanych przez użytkowników treści, który umożliwia lepsze zarządzanie i formatowanie, jak również osadzanie elementów z serwisów zewnętrznych. Sporej aktualizacji doczekała się również wyszukiwarka.

Teraz po przejściu do wyszukiwania zaawansowanego można korzystać z niedostępnych wcześniej filtrów, ułatwiających znalezienie treści o konkretnych parametrach. Odświeżony został również komunikator, profil użytkownika oraz system powiadomień. Zdecydowanie został podwyższony poziom bezpieczeństwa Wykopu.

Wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl pokazują, że w listopadzie ub.r. Wykop odnotował 3,77 mln internautów, 12,69 proc. zasięgu oraz 21 minut i 7 sekund przeciętnego czasu korzystania.

W roku finansowym 2020 przychody platformy społecznościowej Wykop zmalały o 2,4 proc. do 3,32 mln zł, a zysk netto - z 913 do 716,4 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Wykop przeszedł największą w historii aktualizację

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PK
Spektakularna wtopa. Ani to ładne. Ani nawet dobrze nie działa. UIX słaby. Duże rozczarowanie.
odpowiedź
User
digg
Patrzac po reakcjach uzytkownikow, to MEGA FAIL
odpowiedź
User
cyber
Jeśli przybytek nie działa, nie zmienia się firanek. Wykop od lat jest obsadzony okupowany przez prawicowych oszołomów. Fajnie, że dzięki temu zarabiają, ale już afera ze zbożem pokazała, jak bardzo są czuli na pewne temat.

Nie polecam, na Twitterze jest więcej i ciekawiej.
odpowiedź