SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyniki słuchalności rozgłośni radiowych w miastach Polski (raport radio track)

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za okres od maja do października 2015 roku przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w wybranych miastach Polski pod względem udziału słuchania w grupie wiekowej słuchaczy od 15 do 75 lat.

Article

W Warszawie pozycja lidera należała do Radia ZET (wzrost z 14,0 proc. do 14,3 proc. udziału). Drugie miejsce przypadło Trójce (z 9,9 proc. do 10,6 proc.). Na ostatnią pozycję podium - z miejsca czwartego - awansowało RMF FM (z 7,9 proc. do 8,0 proc.). Z kolei na czwartej lokacie znalazło się VOX FM, które przed rokiem było szóste (z 6,4 proc. do 7,6 proc.).

>>> Rynek radiowy w Warszawie

W Aglomeracji Śląskiej pierwszą lokatę zajęło RMF FM (wzrost z 31,3 proc. do 32,1 proc. udziału). Na drugim miejscu uplasowała się Trójka (z 9,1 proc. do 9,7 proc.). Ostatnią pozycję podium zajęło Radio Piekary (spadek z 8,3 proc. do 6,3 proc.). Na czwartą lokatę - z ósmej - awansowało Radio ZET (z 4,4 proc. do 5,6 proc.).

>>> Rynek radiowy w Aglomeracji Śląskiej

W Trójmieście liderem było RMF FM (spadek z 16,3 proc. do 15,5 proc. udziału). Drugie miejsce zajęła Trójka (z 14,7 proc. do 13,9 proc.). Na ostatnią lokatę podium - z miejsca piątego - awansowało Polskie Radio Gdańsk (z 8,1 proc. do 9,6 proc.). Na czwarte miejsce - z trzeciego - spadło Radio ZET (z 11,7 proc. do 9,3 proc.).

>>> Rynek radiowy w Trójmieście

W Poznaniu na pierwsze miejsce - z piątego - awansowała Trójka (z 8,9 proc. do 14,3 proc. udziału). Drugie było RMF FM (spadek z 12,6 proc. do 11,5 proc.). Ostatnią pozycję podium zajęły Złote Przeboje, które w analogicznym okresie rok wcześniej były liderem (z 13,2 proc. do 11,1 proc.). Natomiast na czwartą lokatę - z trzeciej - spadła Eska (pomimo wzrostu z 10,9 proc. do 11,0 proc.).Złote Przeboje (również pomimo wzrostu z 10,6 proc. do 11,0 proc.).

>>> Rynek radiowy w Poznaniu

W Krakowie pierwsza lokata należała do RMF FM (taki sam udział na poziomie 25,7 proc.). Z trzeciego na drugie miejsce awansowała Trójka (wzrost z 8,3 proc. do 10,5 proc.). Zaś na ostatnią pozycję podium spadło Radio ZET (z 9,2 proc. do 6,8 proc.). Na czwartej lokacie uplasowała się Jedynka (spadek z 6,9 proc. do 6,4 proc.).

>>> Rynek radiowy w Krakowie

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki słuchalności rozgłośni radiowych w miastach Polski (raport radio track)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirosław N
A Zetka tylko w Warszawie na pierwszym miejscu, wszędzie pikuje w dół, w wielu przypadkach jest poza pierwszą trójką. Natomiast RMF i coraz częściej Trójka zajmują pierwsze dwie pozycje.
12 10
odpowiedź
User
tt
Tylko Muzo.fm! Jedyne radio, które nie gwałci uszu konkursami smsowymi i playlistą z 20-toma kawałkami na krzyż.
10 10
odpowiedź
User
Fanny
Tylko rozglosnie publiczne i ew tok fm daja sie sluchac. Reszta to niestety w 95 proc. sieczka. A co ciekawe, ludzie coraz czesciej to odkrywaja.
8 9
odpowiedź
User
Tomekk
Osobiście uważam ze RMF swoją pozycję zawdzięczaja 2 rzeczą po pierwsze przez tyle lat wyrobili swoją pozycje więc większosć ludzi słucha ich z przyzwyczajenia oraz tym ze mają jeden z najlepszych serwisów informacyjnych
8 8
odpowiedź