SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dziennik Gazeta Prawna” najwięcej stracił w lutym. Liderem „Fakt” ze sprzedażą na poziomie 212 tys. egz.

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w lutym br. był „Fakt”. Wszystkie tytuły w zestawieniu zanotowały spadki, a na czele pod tym względem uplasował się „Dziennik Gazeta Prawna” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

W lutym 2020 roku średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 212 426 egz., o 6,94 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP”, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugą lokatę ze sprzedażą ogółem wynoszącą 111 284 egz. zajął „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik zmniejszył się o 4,20 proc.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół o 12,57 proc. do 80 661 egz.

Największy spadek średniej sprzedaży ogółem zajął zajmujący piątą lokatę „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes). Wynik tytułu zmniejszył się o 15,39 proc. do 32 301 egz.

- Duży udział w sprzedaży „Dziennika Gazety Prawnej” miały wydania z testami i arkuszami egzaminacyjnymi dla ósmej klasy, ich sprzedaż osiągnęła ponad 109 000 egz., co dało ponad 5 000 egz. na jedno wydanie DGP. W tym roku Egzamin ósmoklasisty wydaliśmy w marcu. Stąd taka różnica w sprzedaży - informuje Mirosława Piotrowska, PR manager Infor Biznes.

W górę „Przegląd Sportowy”

W lutym br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem pochwalić się mógł „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), który zyskał tutaj 10,29 proc.

Najwięcej w tym ujęciu też stracił „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes), którego średnia sprzedaż ogółem zmalała o 14,60 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Dziennik Gazeta Prawna” najwięcej stracił w lutym. Liderem „Fakt” ze sprzedażą na poziomie 212 tys. egz.

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mm
wybiórcza aż 16 patoli w dół !
odpowiedź
User
Sylwia
Kupuję jedynie magazyn "Sieci". Reszta prasy mnie nie interesuje. Każdy nowy tydzień zaczyna się nowym wydaniem magazynu "Sieci".

Mam nadzieję, że magazyn przetrwa ciężkie czasy Pandemii i będzie wychodził regularnie cały czas.

Dzisiejszy numer ma świąteczną okładkę.
odpowiedź
User
hub
BTW ciekawe czym zaskoczy okladka wyborczej na swieta...wiosenna przerwa? a moze cos o trudach wspolnych medytacji w czasach pandemii?;) Jakis bozek na pewno sie znajdzie. Taki nowoczesny;)
odpowiedź