SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dziennik Gazeta Prawna” najwięcej stracił w lutym. Liderem „Fakt” ze sprzedażą na poziomie 212 tys. egz.

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w lutym br. był „Fakt”. Wszystkie tytuły w zestawieniu zanotowały spadki, a na czele pod tym względem uplasował się „Dziennik Gazeta Prawna” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

W lutym 2020 roku średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 212 426 egz., o 6,94 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP”, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugą lokatę ze sprzedażą ogółem wynoszącą 111 284 egz. zajął „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik zmniejszył się o 4,20 proc.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół o 12,57 proc. do 80 661 egz.

Największy spadek średniej sprzedaży ogółem zajął zajmujący piątą lokatę „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes). Wynik tytułu zmniejszył się o 15,39 proc. do 32 301 egz.

- Duży udział w sprzedaży „Dziennika Gazety Prawnej” miały wydania z testami i arkuszami egzaminacyjnymi dla ósmej klasy, ich sprzedaż osiągnęła ponad 109 000 egz., co dało ponad 5 000 egz. na jedno wydanie DGP. W tym roku Egzamin ósmoklasisty wydaliśmy w marcu. Stąd taka różnica w sprzedaży - informuje Mirosława Piotrowska, PR manager Infor Biznes.

W górę „Przegląd Sportowy”

W lutym br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem pochwalić się mógł „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), który zyskał tutaj 10,29 proc.

Najwięcej w tym ujęciu też stracił „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes), którego średnia sprzedaż ogółem zmalała o 14,60 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Dziennik Gazeta Prawna” najwięcej stracił w lutym. Liderem „Fakt” ze sprzedażą na poziomie 212 tys. egz.

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Kupuję jedynie magazyn "Sieci". Reszta prasy mnie nie interesuje. Każdy nowy tydzień zaczyna się nowym wydaniem magazynu "Sieci".

Mam nadzieję, że magazyn przetrwa ciężkie czasy Pandemii i będzie wychodził regularnie cały czas.

Dzisiejszy numer ma świąteczną okładkę.
odpowiedź
User
hub
BTW ciekawe czym zaskoczy okladka wyborczej na swieta...wiosenna przerwa? a moze cos o trudach wspolnych medytacji w czasach pandemii?;) Jakis bozek na pewno sie znajdzie. Taki nowoczesny;)
odpowiedź
User
Ek.
Ploteczki głoszą, że wirus służy cyfrowej Wyborczej. Ćwierć miliona już za chwileczkę, już za momencik. A w tle GazPol ze swoimi 12700 na papierze.
odpowiedź