SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wzrósł wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej

Wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej BIG wzrósł do poziomu 13,52 pkt. pkt. i jest o 4,24 pkt. wyższy niż podczas pomiaru z II kwartału. Oznacza to, że w odczuciu przedsiębiorców w ostatnich trzech miesiącach ryzyko działalności gospodarczej zwiększyło się, wynika z cyklicznego raportu BIG InfoMonitor, opublikowanego w środę.

„Najnowsze wyniki badań wskazują na zwiększenie się bezpieczeństwa gospodarczego w Polsce, w ciągu kwartału wskaźnik BIG wzrósł o ponad 45%. Co prawda wartość wskaźnika nie osiąga jeszcze poziomu z początku roku 2010, lecz możemy zauważyć powrót do trendu wzrostowego wskaźnika BIG –– Należy jednak podkreślić niepokojące deklaracje 72% przedsiębiorców, którzy nadal uważają nieterminowe płatności za poważna barierę w prowadzeniu firmy” – powiedział prezes BIG InfoMonitorMariusz Hildebrand, cytowany w komunikacie.

W najnowszej edycji Raportu BIG, wskaźnik bezpieczeństwa wzrósł we wszystkich ankietowanych grupach firm. W największym stopniu za poprawę nastrojów wśród przedsiębiorców odpowiada zmniejszenie wpływu nieterminowych płatności na prowadzenie działalności gospodarczej. Największą poprawę nastrojów odnotowano w grupie dostawców usług masowych, wśród których wskaźnik BIG wzrósł o 6,57 punktu, co oznacza zwiększenie wartości w ciągu kwartału o ponad 54%.

W swoim raporcie analitycy BIG InfoMonitor zaznaczają, że poprawę nastrojów wśród przedsiębiorców potwierdzają deklaracje dotyczące przewidywanej kondycji finansowej firm. Niemal połowa badanych (48%) uważa, że przychody w tym roku będą porównywalne z zeszłorocznymi. Przeszło co trzecia firma (38%) przewiduje osiągnięcie lepszego wyniku finansowego niż w ubiegłym roku. Optymizm może być jeszcze większy, gdyż przedsiębiorcy uważają, że nie grozi nam nadejście drugiej fali kryzysu. 64% przedstawicieli firm nie obawia się przełożenia trudnej sytuacji gospodarczej w Grecji na sytuację na polskim rynku.

Wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej BIG mierzy poziom bezpieczeństwa w biznesie. Pozwala monitorować, w jakim stopniu problemy płatnicze wpływają na funkcjonowanie firmy. Badanie przeprowadzane jest kwartalnie wśród przedstawicieli trzech segmentów rynku: dostawców usług finansowych i masowych oraz przedsiębiorców.

Dołącz do dyskusji: Wzrósł wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl