SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Elon Musk postawił na swoim. Nadeszła wielka zmiana dla użytkowników X

Elon Musk kontynuuje swoją kampanię mającą na celu otwarcie portalu X na ostre, hejterskie a nawet treści dla dorosłych. Na dawnym Twitterze właśnie doszło do kolejnej ważnej zmiany. Już nikt obcy nie będzie wiedział, co polubiliśmy.

Zaledwie kilka dni po ujawnieniu przez media, że od tej pory X oficjalnie zezwala na publikowanie tam treści dla dorosłych, doszło do implementacji kolejnej ważnej dla użytkowników zmiany. Właściciel platformy Elon Musk od dawna podkreślał, że osoby z niej korzystające nie powinny obawiać się jakiejkolwiek reperkusji za swoje poglądy i zainteresowania. Bez względu na ich nieakceptowanie przez ogół społeczeństwa.

Dlatego we wrześniu 2023 roku płatni subskrybenci dawnego Twittera otrzymali możliwość ukrywania swoich polubień przed spojrzeniami postronnych osób. Po nieco ponad pół roku od wprowadzenia zmian doszło do rozszerzenia opcji na wszystkich użytkowników serwisu. Co to dokładnie oznacza?

Elon Musk zadowolony. X ukrywa polubienia

Dyrektor inżynierii w X Haofei Wang kilka tygodni wcześniej zaznaczał, że wprowadzona zmiana ma na celu chronić wizerunek publiczny posiadaczy kont. Wielu z nich podobno krygowało się bowiem przed like'owaniem ostrych czy niepopularnych treści w obawie przed społecznym ostracyzmem. Od teraz zaś każdy użytkownik X może ukryć zakładkę “Polubienia” na swoim profilu.

Nie oznacza to, że od tej pory nie będziemy mieli dostępu do informacji, ile polubień zebrał dany post. Ta informacja wciąż pozostanie widoczna. Użytkownicy nadal będą też otrzymywali informację, kto polubił ich tweeta wraz ze wszystkimi wskaźnikami. Elon Musk zareagował na wprowadzenie zmian na platformie poprzez publikację statystyk wskazujących, że po ukryciu polubień ich ogólna liczba na X znacząco wzrosła.

Jak donosi portal The Verge, szef dawnego Twittera miał przekazać swoim inżynierom życzenie, by całkowicie usunąć ikony wskazujące na liczbę polubień i repostów. Biznesmenowi bardziej zależało na wybiciu liczby wyświetleń posta. Musk miał podobno uważać, że “polubienia nie są ważne”. Przynajmniej na razie do tego jednak nie doszło.

- Media społecznościowe ogółem coraz bardziej odchodzą od liczenia polubień, więc ma to sens. Część mnie czuje, że Musk po prostu coraz bardziej chce odciąć się od Twittera - wyjaśniło anonimowe źródło portalu.

Czytaj też: Elon Musk dostanie 56 mld dolarów?. Akcjonariusze Tesli ujawnili, co zrobią

Dołącz do dyskusji: Elon Musk postawił na swoim. Nadeszła wielka zmiana dla użytkowników X

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
x
Ostoja wolności słowa
1 5
odpowiedź