SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Paweł II bohaterem weekendu w TVP. Przez obchody Dnia Papieskiego

W weekend - w związku z obchodami XXIII Dnia Papieskiego - Telewizja Polska pokaże specjalną ofertę programową, która pokaże m.in. galę wręczenia Nagród Totus Tuus 2023, mszę świętą z Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego na Białych Morzach w Krakowie oraz koncert „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

W sobotę, 14 października o godz. 16.00 Dwójka pokaże transmisję uroczystej gali wręczenia Nagród Totus Tuus 2023. Statuetki przyznawane są instytucjom, organizacjom oraz osobom, które w szczególny osób inspirują się naukami Jana Pawła II i przyczyniają się do budowania „cywilizacji miłości”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Tzw. „katolickie noble” wręczone zostaną w czterech kategoriach: „promocja godności człowieka”, „osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”, „propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II” oraz „Totus Tuus medialny im. bp. Jana Chrapka”. Przyznana zostanie również nagroda specjalna.

Laureatów spośród zgłoszonych kandydatów wybierają specjalnie powołane Kapituły Nagrody. Podczas tegorocznej gali wystąpią: Stanisława Celińska, Gabi Gąsior oraz Janusz Radek. Galę poprowadzą Paulina Guzik i Grzegorz Miśtal.

Także w sobotę w TVP pokazana zostanie rozmowa z kard. Kazimierzem Nyczem z okazji XXIII Dnia Papieskiego. Kilkuminutową audycję będzie można obejrzeć o 20.00 w  Jedynce i TVP Polonia.

Koncert „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia” w niedzielę

W niedzielę, 15 października o godz. 9.30 w TVP1 i TVP Polonia dostępna będzie transmisja mszy świętej z Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego na Białych Morzach w Krakowie, w której uczestniczyć będą m.in. stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Mszę świętą celebrować będzie biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Robert Chrząszcz.

Na 11.00 w TVP1 i TVP Polonia zaplanowano specjalne wydanie programu „Między Ziemią a Niebem”, w którym gościć będą przedstawiciele Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, a także osoby związane z działalnością Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Tego samego dnia o godz. 17:30 w Jedynce wyemitowany zostanie koncert „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. - Przesłaniem tego wyjątkowego wydarzenia jest afirmacja życia od jego początku aż do naturalnej śmierci. W trakcie koncertu wyemitowane zostaną fragmenty przemówień Jana Pawła II oraz myśli Papieża - informuje biuro prasowe publicznego nadawcy.

Na scenie wystąpią: Marcin Sójka, Anna Józefina Lubieniecka, Kuba Szmajkowski, Artur Caturian, Gabi Gąsior, Tadeusz Seibert, Olga Szomańska, Krzysztof Iwaneczko, zespół Tulia. Koncert poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

Wydarzenie zarejestrowane zostało w kościele św. Anny w Warszawie, przed którym Jan Paweł II przemawiał do młodzieży akademickiej podczas I pielgrzymki do Polski w czerwcu 1979 roku.

Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 roku. Wydarzenie odbywa się co roku w każdą niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na papieża. W tym roku Dzień Papieski odbywa się pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II - Evangelium Vitae (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc., a TVP2 - 7,02 proc.

Dołącz do dyskusji: Jan Paweł II bohaterem weekendu w TVP. Przez obchody Dnia Papieskiego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bobo
To zdjęcie: ale żółta czapka :)
odpowiedź