SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

YouTube blokuje kanał Fundacji Życie i Rodzina za „treści podżegające do przemocy”. Godek: to cenzurowanie debaty publicznej

Serwis YouTube zablokował oficjalny kanał Fundacji Życie i Rodzina - za publikowanie treści podżegających do przemocy lub je gloryfikujących. O sprawie poinformowała Kaja Godek, członek zarządu fundacji. - Cenzura niszczy prawo do prezentacji konserwatywnych poglądów - skomentowała.

Kaja Godek Article

Fundacja Życie i Rodzina jest fundacją znana z kontrowersyjnych działań, propagujących działania prolife. Kilka dni temu działacze tej organizacji ustawili pod lubelską IKEĄ dwa billboardy na przyczepkach, na których zamieszczono hasła wymierzone w LBBT. „Homoseksualiści byli dwa razy częściej skazywani za przestępstwa seksualne. Homoseksualiści byli cztery razy częściej skłonni dopuścić się zabójstwa” - czytamy na pierwszym z nich. Drugi zawiera informację: „Pedofilia wiąże się z homoseksualizmem. Homoseksualiści odpowiadają za 20-40 proc. przypadków molestowania dzieci, choć stanowią zaledwie 1 - 3 proc. społeczeństwa”.

Teraz członkini zarządu Fundacji, Kaja Godek, poinformowała na Twitterze o zawieszeniu przez YouTube fundacyjnego konta na tej platformie. - Cenzura przybiera na sile i niszczy wolność prowadzenia debaty i prawo do prezentacji konserwatywnych poglądów - napisała.

Jako powód podano, że kanał zawierał treści gloryfikujące lub podżegające do przemocy przeciwko innym osobom lub grupom społecznym. Nie zgadza się z nim Kaja Godek.

- Zaobserwowaliśmy, że kanał YouTube czyści konta prawicowe. Odbieramy to jako działanie prewencyjne, trwa kampania wyborcza i jest to sposób na ocenzurowanie debaty publicznej. Konta blokowane są akurat w momencie, gdy homolobby intensywnie prowadzi debatę na polu społecznym i prawnym. Widzimy korelację w czasie - powiedziała dla „Gazety Wyborczej”.

Kilka dni temu YouTube zablokował też kanał telewizji internetowej wRealu24.tv - z powodu wielokrotnego zamieszczania treści zachęcających do przemocy. - To już ostateczny krok do totalnej cenzury w RP! Ewidentnie widać, że żyjemy w czasach pełzającego totalitaryzmu - mówił dziennikarz tej stacji, Marcin Rola. Natomiast Witold Gadowski poinformował na Twitterze, że administracja YouTube’a zaczęła usuwać także niektóre materiały z jego kanału. Gadowski od wielu lat nagrywa cotygodniowe komentarze do bieżących wydarzeń, głównie politycznych i społecznych.

Natomiast w zeszłą środę zablokowano jeden z odcinków publikowanego na kanale wSensie.tv programu redaktora naczelnego „Do Rzeczy” Pawła Lisickiego. W materiale zatytułowanym „Nie musimy szanować ideologii LGBT” Lisicki opisywał naukę Kościoła na temat LGBT. Jako powód usunięcia wideo podano szerzenie mowy nienawiści.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube blokuje kanał Fundacji Życie i Rodzina za „treści podżegające do przemocy”. Godek: to cenzurowanie debaty publicznej

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Totalna cenzura w RP w czasach rządów wolnościowych patriotycznych Polaków powstałych z kolan po ruinie- w kraju będącym sercem Europy, w którym 1 to więcej niż 27!!!- tako rzecze specjalistka od silników wtryskowych walcząca z tęczową zarazą.

Psychiatria ma ogrom nowych wyzwań!
30 11
odpowiedź
User
mar
Tak trzymać. Stop ogłupiaczom.
24 11
odpowiedź
User
IOP
a Mamy podobno w Polsce "Prawicowy" rząd no ale wiadomo Pan Jarosław kiedyś powiedział na Prawo ma być PiS a potem tylko ściana odpowiedni Minister mógł by jakoś zareagować a tu cisza no ale wiadomo osoby których konta są blokowane nie są 100% pro PiS trzeba pozwolić ich zablokować bo albo jesteś na 100% albo cię nie ma po prawej stronie ...
4 6
odpowiedź
User
Adam
Gdyby Polska nie była państwem z dykty, to zatrzymano by na 48 godzin osoby decyzyjne z polskiego Googla. Ich nazwiska nie są tajnicą.
10 33
odpowiedź
User
Paweł
@Adam
Tak jest Towarzyszu! Nie może być tak, by prywatna firma nie chciała się ugiąć i zezwolić na waszą walkę klas i szczucie ludzi na ludzi.
23 8
odpowiedź