SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

YouTube uruchamia w Polsce sekcję Breaking News prezentującą materiały wideo o najnowszych wydarzeniach

YouTube uruchomił w wybranych krajach sekcję Breaking News, w której pokazuje użytkownikom treści wideo dotyczące ważnych najnowszych wydarzeń. Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl funkcja jest wprowadzana także w Polsce, pojawią się w niej gorące newsy wideo publikowane przez wydawców. Ponadto YouTube wprowadza sekcję Top News w wyszukiwarce oraz mechanizm dodawania dodatkowych źródeł i kontekstu do dynamicznie rozwijających się newsów.

Article

O planach związanych z prezentowaniem newsów w aplikacji mobilnej YouTube poinformował na swoim blogu. Jedną z nowości jest sekcja o nazwie Breaking News.

Gorące newsy na widoku

Sekcja ma się pojawiać na głównej stronie YouTube’a w momencie gdy dojdzie do ważnych wydarzeń i na platformie zostaną opublikowane materiały filmowe na ten temat. Wówczas użytkownik ujrzy stosowne powiadomienie i będzie mógł obejrzeć jeden lub więcej filmów dotyczących gorącego newsa.

YT informuje, że sekcja Breaking News pojawi się na razie na 17 wybranych rynkach, według informacji uzyskanych przez Wirtualnemedia.pl dotyczy to także Polski. Nie udało nam się ustalić jakie polskie media są na stałe zaangażowane w ten projekt, można jednak oczekiwać że w wypadku newsów dotyczących najistotniejszych wydarzeń w naszym kraju w Breaking News pojawią się treści wideo na ten temat zamieszczone na YT przez polskich wydawców.

Newsy w wyszukiwarce i rozwijane informacje

Oprócz Breaking News YouTube uruchomił także mechanizm o nazwie Top News, który ma prezentować najbardziej aktualne filmowe newsy dotyczące konkretnego hasła wpisywanego przez użytkownika w wyszukiwarce. To rozwiązanie według zapowiedzi ma także funkcjonować na polskim rynku.

Natomiast do USA ograniczono na razie dostępność kolejnej nowości zapowiedzianej przez YouTube. Chodzi o sekcję nazwaną Developing News dostępną w wyszukiwarce, w której w wypadku najbardziej aktualnych wydarzeń początkowo dostępne będą jedynie podane tekstem najbardziej podstawowe informacje na ich temat. Dopiero z upływem kolejnych godzin przy konkretnym haśle pojawią się treści wideo dotyczące newsa. YT wyjaśnia, że redakcjom zwykle zajmuje nieco czasu przygotowanie odpowiednich materiałów filmowych, dlatego aby jak najszybciej informować użytkowników o istotnych wydarzeniach YT będzie odsyłał w pierwszych momentach do artykułów opublikowanych przez współpracujące z serwisem media.

   

W I kwartale br. Google wypracował 30,9 mld dol. przychodów, podczas gdy w takim samym okresie roku ubiegłego przychody Google wyniosły 24,6 mld dol. Segment reklamowy to główne źródło przychodów Google – w I kwartale br. przyniósł on 26,6 mld dol. (21,4 mld rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube uruchamia w Polsce sekcję Breaking News prezentującą materiały wideo o najnowszych wydarzeniach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zamek
Eee, mnie by pasowało bardziej wprowadzenie wersji amerykańskiej. Skoro ma być nius, to chcę o tym wiedzieć wcześniej, zamiast czekać na film
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry