SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Youtuber Friz przeznaczy milion dolarów na naukę i technologie

Popularny youtuber Karol Friz Wiśniewski zapowiedział, że chciałby przeznaczyć milion dolarów z własnych środków na rozwiązania naukowe i technologiczne, które mogą „zrewolucjonizować świat”. Twórca nie wyjaśnia o jakie technologie chodzi, ale rynkowy sukces firmowanych przez Friza lodów Koral może mu zapewnić wystarczające możliwości finansowe na taki gest.

Article

Karol Friz Wiśniewski funkcjonuje na YouTube od wielu lat, jego kanał jest obecny na platformie od 2010 r. Obecnie ma on ponad 4,3 mln subskrybentów, zaś liczba wyświetleń materiałów zamieszczonych przez Friza przekracza 1,7 mld.

Czytaj także: Arena.pl zainwestowała w Ekipę youtubera Friza

Milion dolarów na naukę i technologie

Wiśniewski zamieszcza na swoim kanale głównie treści o charakterze lifestylowym. Twórca jednak znany jest także z organizowanych przez siebie specjalnych projektów, takich jak wydanie autorskiej płyty czy cykl filmików przedstawiających perypetie grupy youtuberów w wykupionej rezydencji.

Pod koniec marca br. do sprzedaży trafiła nowa linia lodów Koral pod marką Ekipa, której ambasadorami marketingowymi są youtuberzy z kanału Ekipa. Główną gwiazdą jest Wiśniewski.

Lody momentalnie znikają ze sklepowych zamrażarek - media pisały, że pierwsza partia wyprzedała się w zaledwie jeden dzień. Lody trafiły do największych sieci dyskontowych - Biedronki i Lidla. W związku z ogromnym zainteresowaniem lodami, Koral podjął niedawno decyzję o uruchomieniu dodatkowej linii produkcyjnej, dzięki czemu będzie wytwarzanych aż milion lodów Ekipy na dobę.

Teraz Friz we wpisie na Twitterze zdradził plany przeznaczenia części swoich środków na ambitne cele. Youtuber zapowiedział, że w perspektywie nadchodzących pięciu lat zamierza za kwotę miliona dol. uruchomić projekt, który ma wesprzeć rozwój rewolucyjnych rozwiązań naukowych i technologicznych z udziałem polskich badaczy.

Czytaj także: Nowciax z Ekipy Friza jednym filmem zebrał 40 tys. złotych dla potrzebującego

Youtuber nie zdradził na razie bliżej o jakie projekty chodzi mu w szczególności. Zaznaczył jedynie, że chciałby choćby finansowo brać udział znaczących rozwiązań z segmentu nauki i technologii. Wpis Friza wywołał mieszane reakcje ze strony innych użytkowników Twittera. Część z nich nie kryje swojej przychylności dla zapowiedzi Wiśniewskiego, inni mają wątpliwości co do jego deklaracji.

 

 

Dołącz do dyskusji: Youtuber Friz przeznaczy milion dolarów na naukę i technologie

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekipa kipa
"Popularny youtuber Karol Friz Wiśniewski zapowiedział, że chciałby przeznaczyć milion dolarów z własnych środków na rozwiązania naukowe i technologiczne, które mogą „zrewolucjonizować świat”..... za 1 mln USD to można co najwyżej jedną niezłą chałupę pod Warszawą postawić. Zostaw świat w spokoju. No chyba, że te "rozwiązania naukowe i technologiczne" to kolejne rzeczy elektroniczne/interneyowe, żeby 10 - 13 letnie dzieciaki brały hajs od swoich rodziców i was karmiły. :)
odpowiedź
User
Maria Awaria
Słowa. działania prowe mające zneutralizować ogłupiającą akcję i fatalny wizerunek wśród osób myślących tej całej bandy bezmózgowców....
odpowiedź
User
tytu
Czekam z niecierpliwością na konkrety. Jeżeli tak faktycznie będzie zwracam szacunek Ekipie.
odpowiedź