SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Yves Saint Laurent rusza z kampanią "Abuse is not love" (wideo)

Firma Yves Saint Laurent Beauty rozpoczyna kampanię pod hasłem "Abuse is not love", w której zwraca uwagę na przemoc wobec kobiet.

Article

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych co trzy dni w Stanach Zjednoczonych partner zabija kobietę. Ta niepokojąca statystyka jest częścią globalnego kryzysu przemocy intymnej partnerów (IPV), której 30 proc. kobiet doświadcza w ciągu swojego życia.

W Wielkiej Brytanii YSL współpracuje z Women's Aid: federacją 250 organizacji, które świadczą pomoc kobietom ofiarom przemocy domowej. W Stanach Zjednoczonych YSL Beauty łączy siły z It's on Us: stowarzyszeniem, które aktywnie walczy z napaściami seksualnymi na kampusach i promuje koncepcję zgody. We Francji marka nawiązała współpracę z En avant toute (s), grupą promującą równość kobiet i mężczyzn oraz walczącą z przemocą związaną z płcią i przemocą skierowaną przeciwko LGBTQIA +. W kolejnych latach program zostanie rozszerzony na kilka innych krajów na całym świecie.

Program, którego uczestnikiem jest YSL ma trzy filary: wsparcie finansowe, umożliwiające partnerom organizacji pozarządowych informowanie, zapobieganie i podnoszenie świadomości społecznej oraz wspieranie ich działań; szkolenie wewnętrznych zespołów marki oraz doradców ds. sprzedaży w sklepach, którzy są na pierwszej linii frontu, aby zrozumieć naturę przemocy w parach;
rozwój przywództwa poprzez wkład w badania nad młodymi ludźmi i zapobieganie IPV.

Marka podejmuje działania, aby pomóc rozwiązać ten problem, otwierając swoje platformy komunikacyjne dla organizacji pozarządowych, oferując konferencje, kampanie uświadamiające w swoich sieciach społecznościowych i wywiady. Do 2030 roku Yves Saint Laurent Beauty zamierza zintensyfikować swoje działania i edukować 2 miliony ludzi na całym świecie na temat IPV.

W listopadzie tego roku Yves Saint Laurent Beauty i agencja BETC Etoile Rouge rozpoczynają pierwszą kampanię informacyjną programu. Podkreśla ona potencjalne niebezpieczeństwa i dziewięć kluczowych znaków ostrzegawczych o nadużyciach w związku, aby zapobiegać i pomagać ludziom w podejmowaniu działań w obliczu takiego zachowania. BETC Etoile Rouge stworzyła kampanię, zilustrowaną jako oda do prawdziwej miłości.

W spocie pokazano jak serce  -  uniwersalny symbol miłości i zdrowego związku, ale także symbol silnie kojarzony z marką i jej bliski -  jest systematycznie niszczony przez dziewięć kluczowych oznak nadużycia relacji.

- Jest ważniejsze niż kiedykolwiek, aby marki i ich agencje wykorzystywały swoją moc do wspierania tak ważnych celów jak ta. Jesteśmy bardzo dumni, mogąc wspierać Yves Saint Laurent Beauty w tej walce, która jest szczególnie bliska naszym sercom-  mówi Brune Buonomano, prezes BETC Etoile Rouge.

Kampania jest prowadzona w internecie oraz w mediach społecznościowych. Powstała również strona internetowa oferująca dodatkowe informacje na temat oznak nadużycia relacji: www.thesignsofabuse.com.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Yves Saint Laurent rusza z kampanią "Abuse is not love" (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aaa
Czy te zasady obowiązują obie strony czy tylko jedną? Na przykład manipulacja?
1 0
odpowiedź