SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z OC nie dostaniesz za to odszkodowania!

Wystarczy jeden silniejszy podmuch wiatru, by na zapakowane pod drzewem auto spadło drzewo lub konar. Skutki? Wybita szyba, wgnieciony dach, oberwane lusterko i koszty naprawy, których nie pokryje standardowe OC. Można pomyśleć o AC, które zapewni szeroką ochronę samochód także w takich przypadkach, ale można też wybrać Smart Casco, w ramach którego przewidziana jest pomoc m. in. w razie szkody spowodowanej przez silny wiatr.

fot. LINK4Article

Bo to właśnie w Smart Casco można ubezpieczyć samochód od skutków szkód spowodowanych przez żywioły. Ubezpieczyciel weźmie odpowiedzialność za szkody wywołanie nie tylko przez ulewny deszcz czy huragan, ale także pożar, powódź czy lawinę oraz inne – wymienione w ogólnych warunkach ubezpieczenia – siły przyrody.

Silny wiatr przychodzi nagle
Jednak Smart Casco idzie dalej. Chroni w przypadku kradzieży auta, ale również w przypadku szkody całkowitej spowodowanej m. in. zderzeniem auta z innymi pojazdami, osobami, zwierzętami (co ważne staje się szczególnie teraz, gdy coraz szybciej robi się ciemno) działaniem osób trzecich (np. podpaleniem czy aktami wandalizmu), wybuchem czy zatopienie. LINK4 weźmie odpowiedzialność wówczas, gdy naprawa samochodu przewyższa 70% jego wartości.

I chociaż Smart Casco to trzy elementy: Żywioły, Kradzież i Szkoda całkowita, to nie trzeba (choć można) kupować wszystkiego. Można wybrać ten zakres ochrony, którego rzeczywiście się potrzebuje. LINK4 daje aż 5 możliwości. Można osobno kupić pakiet Żywioły i pakiet Kradzież, ale można też je połączyć. Można również kupić zestaw Szkoda całkowita i Żywioły, oraz pełną opcję złożoną ze wszystkich trzech elementów. Koszt – to w zależności o wybranej opcji oraz wartości auta – od 49 do 414 złotych. Smart Casco można kupić dla samochodu nie droższego niż 40 tysięcy złotych.

Wszystkie produkty LINK4 można kupić bez wychodzenia z domu pod numerem 22 444 44 44, u agentów oraz na stronie www.link.pl, gdzie znajdują się też ogólne warunki ubezpieczenia. Podczas rozmowy z konsultantem warto też zapytać o produkt LINK4 Dom, gdzie w opcji „ubezpieczanie od wszelkiego ryzyka” jest ochrona na wypadek m. in. wichur i trąb powietrznych.
Dodatkowo, wszyscy uczestnicy programu Orlen Vitay kupując ubezpieczenie komunikacyjne, ale też turystyczne i mieszkaniowe, w LINK4 mogą wzbogacić swoje konto punktowe. Każda złotówka wydana na polisę w LINK4 to aż 5 punktów, które można następnie wymienić na narody z katalogu Klubu Vitay.

Szczegóły i regulamin na www.orlen-ubezpieczenia.pl

https://www.link4.pl/ubezpieczenie-samochodu

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej