SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z wyceną na poziomie 500 miliardów dolarów Facebook i Amazon w ekskluzywnym klubie najcenniejszych firm na świecie

Po opublikowaniu ostatnich dobrych wyników finansowych przez Amazona i Facebooka rynkowa wycena każdej z tych firm po raz pierwszy przekroczyła kwotę 500 miliardów dolarów. To oznacza że koncerny zarządzane przez Jeffa Bezosa i Marka Zuckerberga znalazły się w pierwszej piątce najcenniejszych firm na świecie dołączając do Apple, Alphabetu oraz Microsoftu.

Article

W czwartek Facebook po raz kolejny pochwalił się bardzo dobrymi kwartalnymi wynikami będącymi efektem wzrostów w najważniejszych obszarach działalności. Liczba użytkowników społecznościowego portalu przekroczyła w ostatnim kwartale granicę 2 mld. Z kolei przychód Facebooka sięgnął w II kwartale br. 9,32 mld dol. To o 45 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016 (6,44 mld dol.).

Obiecujące wyniki finansowe zapowiedział także Amazon, którego przychody mają sięgnąć poziomu 37,4 mld dol.

Wszystkie te wskaźniki w połączeniu z faktem, że od początku br. akcje obu koncernów podrożały o ok. 40 proc. spowodowały że rynkowe wyceny Amazona i Facebooka przekroczyły poziom 0,5 bln dol. dolarów w wypadku każdej ze spółek.

To z kolei oznacza, że firmy kierowane przez Jeffa Bezosa oraz Marka Zuckerberga dołączyły do wąskiej grupy spółek wycenianych powyżej progu 500 mld dol.

Do tej pory w ekskluzywnym klubie najcenniejszych marek znajdowały się Apple (798 mld dol.), Alphabet (667 mld dol.) oraz Microsoft (571 mld dol.). Teraz czołówka składa się z 5 graczy, a wszystkie firmy pochodzą z segmentu internetu i nowoczesnych technologii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z wyceną na poziomie 500 miliardów dolarów Facebook i Amazon w ekskluzywnym klubie najcenniejszych firm na świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl