SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Za 10 mld dolarów eBay chce sprzedać serwisy z drobnymi ogłoszeniami. Wśród zainteresowanych Axel Springer

Koncern eBay zamierza sprzedać za kwotę 10 mld dol. firmę eBay Classifieds prowadzącą kilka serwisów z drobnymi ogłoszeniami. Wśród kandydatów do ewentualnego kupna są Naspers i fundusz Blackstone, a także niemiecki koncern medialny Axel Springer.

PAP/EPA / JOHN G. MABANGLOArticle

Informacje na temat możliwej sprzedaży  eBay Classifieds pojawiły się w dzienniku „The Wall Street Journal”, który powołał się w tej sprawie na własne anonimowe źródła w eBay’u.

eBay Classifieds za 10 mld dolarów

eBay Classifieds to należąca do eBay’a firma zajmująca się prowadzeniem w internecie kilku serwisów z drobnymi ogłoszeniami zamieszczanymi przez użytkowników, wśród nich są m.in. Gumtree, Mobile.de oraz Vivanuncios.

Na początku stycznia 2019 r. zarząd eBay’a znalazł się pod presją największych udziałowców, którzy domagali się aby koncern sprzedał kilka swoich elementów i skoncentrował się na głównym biznesie związanym z e-commerce. Szefostwo eBay’a uległo tym naciskom i niedawno sprzedało platformę StudHub za kwotę 4,05 mld dol.

Kolejnym krokiem ma być sprzedaż wspomnianej firmy eBay Classifieds. Według nieoficjalnych informacji koncern bada obecnie możliwości w tym zakresie, chce uzyskać z ewentualnej transakcji 10 mld dol.

Axel Springer kandydatem do kupna

Zgodnie z doniesieniami na rynku jest grupa firm zainteresowanych przejęciem eBay Classifieds. Na liście wymienia się m.in. Naspersa, fundusze TPG i Blackstone, a także niemiecki koncern medialny Axel Springer, który ma być jednym z najpoważniejszych kandydatów do kupna eBay Classifieds.

Po pojawieniu się medialnych informacji eBay opublikował komunikat w tej sprawie. Koncern przyznał, że poszukuje rozmaitych metod zwiększenia przychodów swoich udziałowców, a jego działania w tym zakresie mogą być związane ze sprzedażą niektórych elementów firmy.

Nie padły jednak w tym zakresie żadne konkretne deklaracje z wyjątkiem tej, że eBay będzie starał się uzyskać jak najwyższą cenę ze sprzedaży eBay Classifieds. Nie wiadomo jednak kiedy ewentualna transakcja może zostać zrealizowana.

Dołącz do dyskusji: Za 10 mld dolarów eBay chce sprzedać serwisy z drobnymi ogłoszeniami. Wśród zainteresowanych Axel Springer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl