SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za drogie znaczki

Według sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP 45% Polaków uważa, że ceny znaczków pocztowych są zbyt wysokie.

Obniżki cen chcieliby emeryci i renciści (55%). Osoby po 60-tce (54%) oraz mieszkańcy Wielkopolski (56%) i Dolnego Śląska (56%) znacznie częściej niż pozostali podkreślają, że znaczki są za drogie.

43% jest zdania, że ceny znaczków są na odpowiednim poziomie. Taką opinię wyraziło 42% kobiet i 45% mężczyzn. Aż 10% wśród badanych nie miało zdania. To może być wynikiem braku świadomości wśród społeczeństwa, ile naprawdę wart jest nasz list.

Od 1 stycznia 2006 r. nastąpiła częściowa liberalizacja rynku usług pocztowych. Poza obszarem zastrzeżonym dla Poczty Polskiej znalazły się przesyłki ważące od 50 do 350 g. Jednak większość przesyłek to listy do 50 g, na które Poczta Polska do 2009 r. nadal będzie miała monopol. Obecnie - w wypadku przesyłek do 50 g - cena minimalna, której muszą żądać inni operatorzy jest 2,5 razy wyższa, (a nie jak wcześniej 3 razy wyższa) od ceny Poczty Polskiej za list priorytetowy w najniższej kategorii wagowej.

Badanie zostało zrealizowane przez TNS OBOP metodą wywiadu face-to-face w okresie 3.08.06 –7.08.06 r. na próbie 1005 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za drogie znaczki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl