SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zaawansowana Nokia

Zaawansowany telefon Nokia 6260 to nowy wymiar mobilności

Na dorocznej konferencji Nokia Connection, odbywającej się równocześnie w Singapurze i Helsinkach, firma Nokia zaprezentowała zaawansowany telefon z obrotowym wyświetlaczem i składaną obudową. Zaawansowany telefon Nokia 6260 to świetne narzędzie biznesowe, które oferuje najnowocześniejsze rozwiązania i aplikacje w zakresie komunikacji bezprzewodowej, m.in. funkcję push to talk ("naciśnij i rozmawiaj"), pocztę elektroniczną, przeglądarkę dokumentów i prezentacji, łączność Bluetooth i cyfrowy aparat fotograficzny o rozdzielczości VGA, a wszystko to w nowatorskiej, składanej obudowie. Trójzakresowy telefon zaawansowany Nokia 6260 powstał w oparciu o platformę Series 60 i system operacyjny Symbian. Przewiduje się, że model ten trafi do sprzedaży w Europie, Afryce, Azji i obu Amerykach w trzecim kwartale 2004 r. Jego szacunkowa cena detaliczna bez uwzględnienia rabatów i promocji będzie wynosiła od 400 EUR.

"Wyrafinowane funkcje i nowoczesna konstrukcja zaawansowanego telefonu Nokia 6260 zapewnią ogromne korzyści biznesmenom" - powiedział Kai Öistämö, wiceprezes w dziale telefonów komórkowych firmy Nokia. "Zaawansowany telefon Nokia 6260 oferuje użytkownikom "produktywność w podróży". Dzięki przeglądarce prezentacji i dokumentów, funkcji push to talk, aparatowi fotograficznemu i rejestratorowi wideo oraz mechanizmowi synchronizacji danych mogą oni w czasie wyjazdów służbowych pozostawać stale w ścisłym kontakcie z biurem i z rodziną. W modelu Nokia 6260 dostępny jest ponadto mobilny klient wirtualnych sieci prywatnych, dzięki czemu użytkownicy biznesowi mogą korzystać z kompatybilnych sieci korporacyjnych i poczty elektronicznej".

Zaawansowany telefon Nokia 6260 jest bardzo elastyczny - zarówno pod względem funkcjonalności, jak i budowy. Otwiera się go, aby porozmawiać, składa z ekranem skierowanym na zewnątrz, by skorzystać z internetu lub aplikacji, obraca się wyświetlacz, aby włączyć aparat fotograficzny, lub zamyka telefon na płasko, żeby zmieścić go w aktówce. Model Nokia 6260 to niezastąpione w codziennej pracy narzędzie, które umożliwia szybkie skonsultowanie się ze współpracownikiem, a nawet całą grupą osób - wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by skorzystać z funkcji Push to Talk. Usługa kontaktów z informacją o obecności w sieci pozwala użytkownikowi na automatyczne powiadamianie o swojej nieobecności osób, z którymi kontaktuje się prywatnie i zawodowo, co może zaoszczędzić czas obu stronom. Do stałej dyspozycji jest też poczta elektroniczna, a przeglądarka prezentacji i dokumentów umożliwia wyświetlanie kompatybilnych załączników bezpośrednio na ekranie telefonu. Mechanizm synchronizacji danych pozwala na lokalne lub zdalne aktualizowanie kalendarza, kontaktów i list spraw.

Mobilne przeglądarki XHTML i HTML umożliwiają przeglądanie stron internetowych, zapewniając przy tym szybki dostęp do menu, aplikacji oraz funkcji telefonu. W modelu Nokia 6260 zastosowano wymienne karty pamięci MMC, na których można zapisywać załączniki do wiadomości e-mail, zdjęcia, pliki wideo i dokumenty tekstowe.-

Do zaawansowanego telefonu Nokia 6260 można również podłączyć klawiaturę bezprzewodową Nokia Wireless Keyboard - kolejne urządzenie, które zaprezentowano na konferencji Nokia Connection. Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth klawiatura bezprzewodowa znacznie przyspiesza i ułatwia organizowanie danych osobistych i wprowadzanie informacji. Podobnie jak telefon Nokia 6260, klawiatura Nokia Wireless Keyboard ma składaną obudowę, co ułatwia przechowywanie i użytkowanie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zaawansowana Nokia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl