SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zakaz komórek i tabletów w szkołach podstawowych i gimnazjach

We Włoszech wprowadzony zostanie zakaz korzystania z telefonów komórkowych i tabletów w szkołach podstawowych i gimnazjach, także w celach dydaktycznych - zapowiedział minister oświaty Giuseppe Valditara w wywiadzie dla dziennika „Il Foglio”.

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Szef resortu wyjaśnił, że decyzja w tej sprawie została podjęta, ponieważ często - jego zdaniem - dochodzi do niewłaściwego użycia smartfonów i tabletów, a na tym tle są napięcia między uczniami i nauczycielami, w tym także niekiedy do aktów agresji wobec pedagogów.

Minister Valditara przypomniał, że UNESCO zarekomendowało zakaz korzystania ze smartfonów w klasach, ponieważ ich nadmierne używanie prowadzi do odwrócenia uwagi, co z kolei wpływa na wyniki w nauce i negatywnie odbija się na pamięci ucznia.

W 2022 roku minister wydał okólnik, na mocy którego wprowadzono zakaz telefonów komórkowych w przedszkolach i szkołach podstawowych. Obecnie zostanie on rozszerzony na gimnazja. 

Wielka Brytania także zakazuje

Włochy to kolejny kraj, który chce ograniczenia stosowania smartfonów w szkołach. Podobną decyzję podjęły niedawno brytyjskie władzy.
 

Dołącz do dyskusji: Zakaz komórek i tabletów w szkołach podstawowych i gimnazjach

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mati
A dlaczego w artykule o zakazie używania telefonów w szkołach we Włoszech wykorzystujecie zdjęcie z kampanii reklamowej UPC?
3 0
odpowiedź
User
TIru_riru
No sh*t sherlock... Telefony są ciekawsze od szkoły. One powinny być dawno zakazane w szkołach bo dzieciaki w czasie przerw nic innego nie robią.
3 1
odpowiedź
User
Rocky
Cholera, myślałem że u nas
2 0
odpowiedź