SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zarząd ZKDP decydował ws. kwalifikacji e-wydań

Zarząd Związku Kontroli Dystrybucji Prasy zdecydował w uchwale, że e-wydania sprzedane w 2010 i 2011 roku, w wyniku przetargów nieograniczonych przeprowadzonych na podstawie Ustawy Prawo zamówień publicznych, mogą być kwalifikowane do prenumeraty hurtowej e-wydań.

Zarząd ZKDP decydował ws. kwalifikacji e-wydań

Organ uznał jednak, że taka kwalifikacji egzemplarzy może nastąpić tylko pod warunkiem, iż informacje o liczbie zamówionych egzemplarzy poszczególnych tytułów prasowych oraz o ich przeznaczeniu dla pracowników zamawiającego w takim przetargu zostały udostępnione publicznie. Zarząd zajmował się sprawą po wnioskach od wydawców – członków ZKDP.

W związku z pierwszą uchwałą zarząd ZKDP podjął też drugą. Zdecydował w niej, że do prenumeraty hurtowej e-wydań mogą być kwalifikowane egzemplarze e-wydań sprzedane przez firmę eGazety Sp. z o.o., w drodze przetargów nieograniczonych na prenumeratę prasy krajowej w wersji elektronicznej dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych i placówek zagranicznych w latach 2010 i 2011.

Pierwsza uchwała podjęta została jednogłośnie przy obecności sześciu członków zarządu. Drugą poparło pięciu członków zarządu, a jeden się wstrzymał od głosu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zarząd ZKDP decydował ws. kwalifikacji e-wydań

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wydawnictwa cyfrowe
Czyżby istniało chociaż jedno rozsądne ministerstwo? Dlaczego instytucje państwowe nie zamawiają e-wydań? Dlaczego każde ministerstwo zamawia osobno, a nie wszystkie razem? Jak długo podatnik ma płacić za bezmyślność?

Same pytania, na które i tak nie będzie odpowiedzi. Może następna ekipa rządząca będzie chciała stworzyć nowoczesne państwo i społeczeństwo. eGazetom i e-kioskowi życzymy powodzenia.

http://4m-wydawnictwacyfrowe.blogspot.com/
8 8
odpowiedź