SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Zbigniew Zegler poprowadzi audycje „Muzyczna Jedynka”, „Tu jest muzyka” i „Muzyka nocą”

Zbigniew Zegler - wcześniej szef redakcji muzycznej w Jedynce Polskiego Radia - powrócił do rozgłośni. Będzie gospodarzem audycji „Muzyczna Jedynka”, „Tu jest muzyka” oraz „Muzyka nocą”.

Zbigniew Zegler, Foto: PR/E. Iwanicka Article

Dziennikarz pracował już w Jedynce od 2012 do 2015 roku, gdzie był szefem muzycznym radiowej Jedynki. Ponownie po powrocie do stacji swój pierwszy program „Muzyczną Jedynkę” poprowadził w piątek, 25 stycznia br.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie chciał zdradzać, czy będzie prowadzić również inne audycje oraz czy tak jak poprzednio - będzie zajmować kierownicze stanowisko w strukturach rozgłośni.

Udało nam się dowiedzieć, że obecnie Zegler jest stałym współpracownikiem redakcji muzycznej. Prowadzi piątkowe wydanie audycji  "Muzyczna Jedynka" oraz poniedziałkowy program "Tu jest Muzyka" - z muzyką jazzową. Będzie również jednym z prowadzących audycję "Muzyka Nocą".

Poprzednio, od czerwca 2017 roku był dyrektorem muzycznym Radia ZET (zastąpił na stanowisku Joannę Sołtysiak). W październiku 2018 roku odszedł ze stacji za "porozumieniem stron". Zelger prowadził też w Radiu ZET audycję „ZET ZET w Radiu ZET”.

Zegler pracował także wcześniej w Zetce – w latach 2015-2017 był gospodarzem audycji „Koncert życzeń” w Radiu ZET Gold (obecnie to Meloradio).

Wcześniej pracował m.in. jako music programmer w Viacom International Media Networks oraz w Grupie Radiowej Agory.

Jak już informowaliśmy - według badania Radio Track - w IV kwartale 2018 roku Jedynka miała 5,9 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 6,9 proc. rok wcześniej. Tym samym zanotowała najniższy wynik słuchalności w historii nadawania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Zegler poprowadzi audycje „Muzyczna Jedynka”, „Tu jest muzyka” i „Muzyka nocą”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
do Pana Kazimierz
Wyjdź głupcze.
12 14
odpowiedź
User
Kan Pazimierz
Wyjdź głupcze.

Ale proszę nie obrażać ludzi, których intelekt Pana przerasta. To nie wypada.
17 11
odpowiedź
User
kupiiiwa
Zdradził Zetkę z Jedynką. Nie życzę mu powodzenia.
14 18
odpowiedź
User
Krasawica
Czy Polskie Radio, które ma cztery anteny centralne (plus piąte gadane Polskie Radio 24) oraz 17 anten lokalnych nie szkoli własnych dziennikarzy muzycznych? Żeby jeszcze p. Zegler to był jakiś as mikrofonu lub Mozart zarządzania radiem, ale ani jednym, ani drugim nie jest. Przyłożył rękę do zjazdu notowań Jedynki jako szef muzyczny przy dyrektorze-nieboraku Dąbrowie, brzęczał metalem po nocach w Jedynce, miał kłopoty z polszczyzną za dnia, przeprowadzając wywiady. Nawet przy zachowaniu zwykłej ludzkiej życzliwości czy choćby neutralności trudno znaleźć dobre strony decyzji o ponownym zatrudnieniu p. Zeglera w Jedynce.
22 13
odpowiedź
User
Sebastian
Czyli powrót do Jedynki. Może i dobrze że wrócił bo nie poradził sobie w radiu zet.
13 15
odpowiedź