SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Menedżerka z Plusa i szefowa prawników warszawskiego ratusza mają nadzorować holding energetyczny Zygmunta Solorza

Do rady nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, którego większościowym akcjonariuszem jest Zygmunt Solorz, mają dołączyć Justyna Kulka, od lat związana z grupą Cyfrowy Polsat, oraz Beata Jakacka-Sitek, dyrektor biura prawnego Urzędu M.St. Warszawy.

fot. Polkomtel/Grupa Polsat Plus fot. Polkomtel/Grupa Polsat Plus

Justyna Kulka jako kandydatka do rady nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) została zgłoszona przez Argumenol Investment Company, jeden z wehikułów inwestycyjnych Zygmunta Solorza. Łącznie do Solorza należą akcje stanowiące 65,96 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu ZE PAK.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak już informowaliśmy, w zeszłym tygodniu Justyna Kulka została powołana do rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu. Z firmą jest związana od 2012 roku. Przez cały ten okres pracowała w Polkomtelu, operatorze sieci telekomunikacyjnej Plus. Pełniła kolejno funkcje dyrektora zarządzania ofertą oraz dyrektora departamentu strategii marketingowej także w spółce Cyfrowy Polsat), a w 2019 roku dołączyła do zarządu Polkomtelu (odpowiadała za rynki B2C i B2B). Z zarządem spółki pożegnała się w maju br., przechodząc na stanowisko wiceprzewodniczącej rady nadzorczej.

Jesienią ub.r. Justyna Kulka dołączyła do rady nadzorczej Telewizji Polsat. Jest też w radach nadzorczych wielu innych spółek z grupy Cyfrowy Polsat, m.in. Netii, Interii, Liberty Poland, Mobiem, a także spółek realizujących projekty z obszaru energetyki zeromisyjnej. Ponadto jest w radach nadzorczych kontrolowanych przez Zygmunta Solorza firm PGE PAK Energie Jądrowa i Plus Bank.

Z kolei Beatę Jakacką-Sitek do rady nadzorczej ZE PAK chce wprowadzić OFE PZU Złota Jesień, kontrolowany przez państwowego giganta ubezpieczeniowego PZU. OFE PZU Złota Jesień ma 7,53 proc. akcji ZE PAK.

CZYTAJ TEŻ: Czarne chmury nad projektem elektrowni atomowej Zygmunta Solorza

Beata Jakacka-Sitek od nieco ponad dwóch dekad pracuje w biurze prawnym Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Zaczynała od stanowiska podinspektora, potem była kolejno m.in. głównym specjalistą, naczelnikiem wydziału i wicedyrektorem całego biura, a w październiku 2022 roku objęła funkcję jego dyrektora.

Ukończyła aplikację radcowską, od 2021 roku prowadzi indywidualną kancelarię. Od połowy 2015 roku jest w radzie nadzorczej warszawskiej spółki miejskiej Centrum Medyczne „Żelazna”.

W ZE PAK szefem rady nadzorczej od grudnia 2020 roku jest Zygmunt Solorz. W radzie są też jego synowie Piotr Żak i Tobias Solorz (obaj od marca 2022 roku), Wiesław Walendziak jako wiceprzewodniczący (od połowy 2017 roku), Tomasz Szeląg jako sekretarz (od października 2016 roku), Sławomir Zakrzewski (od kwietnia 2019 roku), Alojzy Nowak (od czerwca 2020 roku), Henryk Sobierajski (od grudnia 2020 roku) i Jarosław Grzesiak (od marca 2022 roku).

CZYTAJ TEŻ: Zygmunt Solorz był podsłuchiwany. "Gazeta Wyborcza" donosi o "tajnym" wątku w sprawie KNF

W poniedziałek po godz. 11 za akcję ZE PAK płacono 18,66 zł, co daje kapitalizację w wysokości 948,4 mln zł. Przez minione 12 miesięcy kurs spółki zmalał o 7,4 proc.

Dołącz do dyskusji: Menedżerka z Plusa i szefowa prawników warszawskiego ratusza mają nadzorować holding energetyczny Zygmunta Solorza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl